===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Sto wrocławskich mostów - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Nie bez powodu miasto to nazywane jest Wenecją Północy. Zasłużyło na to miano dzięki ogromnej ilości mostów i kładek, które ma w swojej kolekcji. Wrocław jest bowiem czwartym w Europie miastem pod względem przepraw rzecznych. Przed nim jest tylko Wenecja, Amsterdam oraz Petersburg. Każdy wrocławski most jest jedyny w swoim rodzaju.

Najstarszy most we Wrocławiu

Most Piasek pozwala przedostać się przez jedną z odnóg Odry. W średniowiecznym Wrocławiu rozpoczynał on trasę, która wiodła na północ. Początkowo drewniana konstrukcja kilkakrotnie uległa zniszczeniu, jednak za każdym razem była naprawiana i odbudowywana. Z czasem zamieniła się ona w żelazną przeprawę i był to również pierwszy most z tego materiału, który zbudowany został we Wrocławiu. Konstrukcja została wpisana na listę zabytków w październiku, 1976 roku.

Najmłodszy most we Wrocławiu

Najpóźniej zbudowaną przeprawą jest Most Rędziński, który jest częścią Autostradowej Obwodnicy Wrocławia – A8. Każdy kierunek poruszania się pojazdów na moście ma udostępnione 3 pasy ruchu. . Jego pylon można natomiast uznać go za najwyższą konstrukcję tego typu w Polsce, ponieważ mierzy aż 122 metry. Wrocław może poszczycić się także tym, że jest to czwarty, pod względem wielkości, most betonowy na świecie, natomiast pierwsze miejsce zajmuje w kategorii „największy powierzchniowo żelbetonowy most świata”.

Most z kłódkami we Wrocławiu

Idealne miejsce dla zakochanych. Żadne miejsce we Wrocławiu nie jest tak romantyczne jak Most Tumski i jego okolica. Pary zawieszają tam kłódki z inicjałami i wrzucają kluczyk do Odry na znak wiecznej miłości. Ma to swój klimat i sprawia, że miejsce to jest zdecydowanie najbardziej urokliwym zakątkiem Wrocławia a Most Tumski to naprawdę przepiękny wrocławski most.

Ile tych mostów i kładek?!

Miasto to liczy obecnie około 118 obiektów tego typu. Są one różnej wielkości i szerokości.  Zamontowane są one w taki sposób, aby z łatwością można było dostać się na drugi brzeg Odry, jej dopływów oraz fosy miejskiej.

Piękna architektura, wliczając w to wszystkie majestatyczne mosty, tworzy wspaniały klimat i dodaje niepodważalnego uroku temu miejscu. Warto choć raz przyjechać do Wrocławia, zarezerwować apartament na kilka noclegów, przejść ulicami tego miasta, poczuć energię tętniącego życiem centrum, przeprawić się przez Odrę jednymi z najpiękniejszych mostów, zrobić sobie zdjęcie na tle historycznych zabytków – po prostu poznać stolicę Dolnego Śląska.