===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Muzeum Motoryzacji – Zamek Topacz - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Powszechnie wiadomo, że Wrocław jest miastem, które jest w stanie zaoferować nam bardzo dużo zarówno pod względem kulturowym, rozrywkowym jak i dydaktycznym. Na terenie miasta, można zobaczyć przeróżne obiekty, będące zabytkami historycznymi, z którymi wiąże się niejedna piękna historia. Oprócz tego, trzeba mieć na względzie fakt, że Wrocław opiewa w bardzo bogaty synkretyzm kulturowy Polski i Niemiec. Połączona historia tego regionu sprawia, że Wrocław jest wyjątkowo oryginalnym polskim miastem. Ponadto, stolica Dolnego Śląska, to miasto, w którym znajduje się jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce – Politechnika Wrocławska. Jeżeli ktoś ma odpowiednią ilość czasu wolnego, warto udać się na wykład o interesującej nas tematyce na Politechnice Wrocławskiej i na pewno się nie zawiedziemy.

Tak jak opisane zostało w powyższym akapicie, Wrocław jest bardzo atrakcyjny pod wieloma względami. Należy jednak pamiętać, że oprócz ciekawostek znajdujących się bezpośrednio w murach miasta, perła Dolnego Śląska ma w swoim pobliżu gro innych atrakcji. Pierwszym z nich, jaki przychodzi do głowy, mówiąc o okolicach Wrocławia, jest góra Ślęża, która wypiętrza się na tle innych formacji geologicznych dookoła. To właśnie w jej pobliżu, swoją siedzibę obrało jedno z najciekawszych muzeów Dolnego Śląska – „Muzeum Motoryzacji – Zamek Topacz”.

Muzeum Zamek Topacz historia, motoryzacja

W obrębie wspomnianego obiektu, zaraz po wejściu, jesteśmy uderzeni wyjątkowym klimatem historycznego miejsca. Na powstałe uczucie przeniesienia się w przeszłość wpływają dwa zasadnicze czynniki. Po pierwsze, znajdujemy się w historycznym Zamku Topacz, towarzyszącemu narodowi polskiemu od setek lat, którego mury skrywają niesamowite przebiegi wydarzeń z przeszłości naszego kraju. Z drugiej strony, wchodząc do środka, pierwsze co widzimy, to kawalkada historycznych aut o wyjątkowym wyglądzie, ustawionych w gęstych rządkach. Taki widok, od razu sprawia, że czujemy się, jakbyśmy przenieśli się co najmniej 60 lat wstecz. Nawet jeżeli ktoś nie jest wyjątkowym fanem motoryzacji, to stanowczo warto wejść chociaż na chwilę do środka tego obiektu, dla poczucia klimatu, opisanego na początku paragrafu, a z pewnością nikt nie będzie tego żałował.

Muzeum Zamek Topacz – co oferuje?

Co zatem jest w stanie zaoferować nam Zamek Topacz jako muzeum motoryzacji? Istnieje zróżnicowana oferta muzeum, w zależności od tego, jaki jest cel naszej wizyty. Jeżeli jesteśmy najbardziej podstawowym typem klienta, możemy pojawić się w zamku, jedynie w celu obejrzenia samochodów oraz samego obiektu – Zamku Topacz. Taka forma wykorzystania wspomnianej atrakcji jest najtańsza i powszechnie stosowana wśród zwiedzających, jednak czy to właśnie ona prezentuje nam najlepszy stosunek jakości usługi do ceny? W tym miejscu, skłaniałbym się bardziej ku odpowiedzi przeczącej, gdyż muzeum może nam zaoferować znacznie więcej niż bierna przebieżka po obiekcie.

Z informacji, które umieszczone są na stronie Muzeum Zamek Topacz, można znaleźć informację o tym, że oprócz zwiedzania obiektu i wsiadania do samochodów, można skorzystać z wynajmu pojazdu. Gdyby tego było za mało, można wybrać dokładny rodzaj samochodu, z większości eksponatów jakie znajdują się w muzeum oraz zadecydować, w jaki sposób chcesz spożytkować wypożyczony zabytek. Jedną z opcji jest zdecydowanie się na zwiedzanie Wrocławia zabytkowym pojazdem. Jest to najbardziej standardowa usługa motoryzacyjna, którą oferuje nam muzeum. Drugą wersją tej usługi, jest wypożyczenie samochodu, w celach takich jak: kręcenie filmu, robienie ujęć do promocyjnych firmy, tudzież wynajęcie auta do przejazdu w dowolne miejsce (niekoniecznie Wrocław). Ostatnim, dość często wykorzystywanym sposobem wypożyczania auta z Zamku Topacz, jest wybranie samochodu jako pojazdu, który zawiezie Parę Młodą do ślubu. Jeżeli Pani Młoda lub Pan Młody są fanami motoryzacji, oferta muzeum zwali takiego delikwenta z nóg i sprawi, że znów poczuje się jak małe dziecko, które przebiera w swoich resorakach i zastanawia się, którym dzisiaj się pobawić.

Muzeum Topacz to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Dużym plusem oprócz opisywanej oferty obiektu, jest jego umiejscowienie topograficzne, które zapewnia nam widoczki najwyższej klasy. Po wizycie w muzeum, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przejść się kawałek na nogach i razem z naszymi towarzyszami wyprawy, udać się na szczyt najwyższego wzniesienia na Dolnym Śląsku – Ślęży. Takie urozmaicenie wypadu dydaktycznego sprawi, że po samym zwiedzaniu nie będziemy czuć się dowartościowani jedynie dydaktycznie i kulturowo ale również sportowo. Pamiętajmy, ruch to zdrowie!

Reasumując, każda osoba, która ma zamiar pojawić się w najbliższym czasie (bądź kiedykolwiek), na Dolnym Śląsku, powinna zdecydowanie udać się na Zamek Topacz, a na pewno nie pożałuje. Zróżnicowanie oferty, możliwość poznania okolic obiektu historycznego, dawka wiedzy o motoryzacji oraz możliwość wynajmu dowolnego auta spośród wszystkich oferowanych przez muzeum to zaledwie namiastka tego, jaką przygodę może okazać się wizyta w Zamku Topacz. Nie czekaj ani chwili dłużej i jedź tam już dzisiaj, a na pewno nie pożałujesz!