===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Muzeum Człowieka we Wrocławiu - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

We Wrocławiu możemy odwiedzić wiele wyjątkowych muzeów. Wśród nich znajduje się także Muzeum Człowieka – muzeum antropologiczne działające przy Katedrze Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego. Co możemy w nim zobaczyć?

Sztuka, wykopaliska archeologiczne, ciekawe dokumenty, kolekcje różnych przedmiotów – właśnie to możemy zobaczyć w większości muzeów. Na tym tle interesującą propozycję stanowi Muzeum Człowieka, czyli poświęcone każdemu z nas. W Muzeum możemy zobaczyć wystawę w trzech salach, które dzielą eksponaty na następujące działy: naczelne, antropogeneza, ontogeneza człowieka, patologia szkieletu ludzkiego oraz kulturowe obrządki pochówkowe.

W zbiorach znajdują się różnorodne eksponaty, między innymi kolekcja 140 czasek ludzkich z Afryki i Australii zgromadzona przez Hermanna Klaatscha. Kolekcja obejmuje również zbiory przedwojenne Instytutu Antropologii Wydziału Medycznego ówczesnego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na zwiedzających muzeum czekają takie interesujące ekspozycje jak:

• rekonstrukcja głowy egipskiej księżniczki
• obrazy tomograficzne jej mumii
• komputer obliczający wskaźnik masy ciała, objaśniający rezultat i udzielający krótkich wskazówek dietetycznych
• plansza przedstawiająca porównanie budowy przodków człowieka

Muzeum Człowieka jest również chętnie wybierane przez nauczycieli do prowadzenia lekcji poświęconych takim tematom jak ewolucja człowieka oraz anatomia człowieka. Oczywiście, wizyta w muzeum będzie również fascynującą lekcją na temat człowieka dla każdego z nas. Wyjątkowe eksponaty powodują, że to jedyna tego rodzaju instytucja znajdująca się we Wrocławiu.

Ekspozycje są ogólnodostępne po uiszczeniu opłaty za zwiedzenie zgodnej z cennikiem. Przed zaplanowaniem swojego wyjścia do muzeum warto również zwrócić uwagę na godziny i dni otwarcia – muzeum w trakcie wakacji ma przerwy.

Ceny biletów:
• ulgowe 5 złotych
• normalne 8 złotych
• zwiedzanie wystawy wraz z lekcją dla uczniów 8 złotych

Więcej informacji dotyczących muzeum możemy znaleźć na jego stronie internetowej pod adresem: http://www.antropo.uni.wroc.pl/muzeum_czlowieka/.