===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Wrocław: co warto zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław, które pełni rolę stolicy Dolnego Śląska należy do jednego z najstarszych miast w Polsce. Jest miastem o bardzo bogatej przeszłości, który zachwyca turystów nie tylko swoimi zabytkami.

Najważniejsze zabytki Wrocławia

Poznawanie najcenniejszych zabytków Wrocławia można rozpocząć od wizyty na Rynku. Prawdziwą perełką jest Stary Ratusz z misterną, niemal koronkową fasadą. Rynek otaczają kamienice w stylu gotyckim, renesansowym, barokowym i klasycystycznym. Wznoszone przez bogatych mieszczan świadczą, że w przeszłości mieszkańcom Wrocławia żyło się dostatnio. Spośród wrocławskich kamienic na uwagę zasługują między innymi: gotyckie Jaś i Małgosia, renesansowa Dom pod Gryfami, barokowa Dom Siedmiu Elektorów oraz klasycystyczna Pod Królem Salomonem. Kolejnym miejscem, które przybliży nam atmosferę dawnego Wrocławia i pozwoli zwiedzić najcenniejszy zabytek miasta – katedrę świętego Jana Chrzciciela – jest Ostrów Tumski. Na Ostrów Tumski prowadzi most o tej samej nazwie. Mimo że od 1889 roku występował początkowo jako Most Katedralny dziś jest znany także jako Most Zakochanych. Po zmroku płoną na nim gazowe latarnie.

Inne atrakcje Wrocławia

Miejscem bardzo licznych wycieczek jest ogród zoologiczny. Działa ciągle w tym samym miejscu od roku 1865. Wrocławskie zoo nigdy nie narzekało na brak zainteresowania, ale odkąd zostało w nim otwarte Afrykarium ma jeszcze większe powody do zadowolenia. Liczba zwiedzających znacznie się zwiększyła. W Arykarium można podziwiać faunę Afryki pogrupowaną w pięć ekosystemów. Jeżeli nie mamy czasu na wędrówki po Dolnym Śląsku koniecznie odwiedźmy Dworzec Świebodzki. Największa makieta kolei prezentuje najbardziej znane budowle z Dolnego Śląska, oczywiście w miniaturze. Są tutaj między innymi kamienice, które otaczają wrocławski Rynek, ale także budynek obserwatorium astronomicznego na Śnieżce, schronisko „Szwajcarka” z Sudetów Zachodnich. Na pewno warto też wybrać się na jeden z tarasów widokowych, aby spojrzeć na miasto z góry. Idealnym miejscem na spacer jest Park Szczytnicki.