===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Wrocław i okolice - atrakcje dla dzieci - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław jest pięknym i zabytkowym miastem znajdującym się w południowo-zachodniej części Polski, równocześnie jest stolicą województwa dolnośląskiego. Charakteryzuje się wspaniałą architekturą i wieloma atrakcjami dla każdego. Jest czwartym co do wielkości miastem w Polsce, chętnie odwiedzanym przez turystów z całego świata. Dodatkowo Wrocław posiada wiele uczelni wyższych na bardzo dobrym poziomie, dlatego też jest częstym wyborem przez studentów, nie tylko z Polski, ale i z całej Europy.

Co oferuje nam Wrocław?

Przede wszystkim cudowną architekturę, która zaskakuje na każdym kroku. We Wrocławiu jest wiele mostów, gotyckich gmachów i rzeźb rozstawionych w nieoczywistych zakamarkach. Oczywiście oprócz walorów architektonicznych, we Wrocławiu możemy odwiedzić muzea, między innymi Panoramę Racławicką – znajduje się tam obraz stworzony przez słynnych malarzy: Wojciecha Kossaka i Jana Styki pod tytułem „Bitwa pod Racławicami”.

Oprócz całej masy muzeów, Wrocław oferuje inne miejsca kulturowe, przykładowo Dzielnica Czterech Wyznań lub inaczej – Dzielnica Wzajemnego Szacunku. Jest to miejsce, w którym w bardzo małej odległości znajdują się cztery świątynie różnych wyznań – kościół Świętego Antoniego z Padwy, prawosławny sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, synagoga Pod Białym Bocianem oraz ewangelicko-augsburski kościół Opatrzności Bożej. Dzięki takiemu rozmieszczeniu tych świątyń, każdy może poznać kulturę różnych wiar i porównać je ze sobą. Uczy to nie tylko szacunku do innych, ale również i pokory.

Inną, bardzo ciekawą atrakcją Wrocławia jest wieża widokowa Archikatedry pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Jest to wieża, która posiada aż 97 metrów wysokości, a na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego przepięknie widoczna jest panorama całego miasta.

Wrocław dla dzieci

Wiadomo, że najmłodsi nie zawsze są zainteresowani podziwianiem architektury, czy zwiedzaniem świątyń, dlatego też Wrocław ma do zaoferowania bardzo wiele atrakcji dla dzieci. Niewątpliwie jednym z najciekawszych miejsc, które zainteresuje nie tylko dzieci, ale i dorosłych jest zoo. Wrocławskie zoo jest uważane za najlepsze zoo w Polsce. Jest ogromne, żeby zobaczyć wszystkie zwierzęta obecne na jego terenie trzeba przeznaczyć praktycznie cały dzień, ale naprawdę warto.

Oprócz zagród na dworze, znajdują się tam liczne hale, w których można zobaczyć między innymi motyle lub inne owady. Wrocławskie zoo posiada także afrykarium – jest to oceanarium poświęcone wyłącznie zwierzętom pochodzącym z Afryki.

Innym miejscem, które na pewno zainteresuje dzieci, jest Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie. Hydropolis uczy o tym, jaką funkcję w świecie ma woda, zarówno ta wchodząca w skład ludzkiego organizmu, jak i woda deszczowa czy morska. Jest to bardzo ciekawe miejsce, który w sposób nowoczesny i nieoczywisty może zachęcić dzieci do zainteresowania się tym, jak ważna jest woda w ekosystemie.

Odbiegając od nauki, a skupiając się tylko na rozrywce – Wrocław posiada jeden z najczęściej odwiedzanych Aquaparków w całej Europie! Jest to doskonałe miejsce, do spędzenia czasu całą rodziną. Ilość basenów jest ogromna, dodatkowo są tam też sauny, łaźnie i strefa Fitness.

Wrocław to miasto zagadkowe, w którym stale coś się dzieje. Warto przyjechać tu na kilk dni i poczuć magię tego miejsca. Zapraszamy do naszych apartamentów w centrum Wrocławia – http://www.kingsapartments.pl/apartamenty/