===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Zoo Wrocław - ogród zoologiczny
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław posiada wiele miejsc, które czynią go wyjątkowymi nie tylko w skali naszego kraju. Jednym z takich, znanych również poza granicami Polski i będącymi właściwie wizytówkami stolicy Dolnego Śląska, jest wrocławski ogród zoologiczny. Rosnące kolejne rekordy frekwencji są wystarczającym powodem do tego, by uznać, że obecnie wrocławskie zoo jest prawdopodobnie najchętniej odwiedzaną atrakcją Wrocławia.

Wrocławski ogród zoologiczny liczy sobie już sto pięćdziesiąt lat, łączy w sobie wieloletnią tradycję i doświadczenie z nowoczesnym podejściem do sztuki ukazywania fauny i flory wszystkich kontynentów. Tego rodzaju połączenie sprawia, że dziś w stolicy Dolnego Śląska istnieje jeden z najbardziej znanych ogrodów zoologicznych, znany nie tylko w naszym kraju.

Afrykarium

Najnowszą częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego jest Afrykarium. Osobom odpowiedzialnym za podejmowanie decyzji o rozbudowie ekspozycji udało się stworzyć jedno z największych w Europie oceanariów, które prezentują faunę i florę Czarnego Lądu. W bardzo atrakcyjnie przygotowanych wystawach można podziwiać zgromadzone okazy zebrane w bardzo wielu miejscach afrykańskiego kontynentu.

Odrarium – odrzańska fauna i flora widziana spod wody

Poza egzotycznymi zwierzętami nie zabrakło również zwrócenia uwagi na to, jakie okazy ma do zaprezentowania również nasza rodzima fauna i flora, co można podziwiać w Odrarium, którego celem jest prezentacja zwierząt zamieszkujących dorzecze drugiej co do wielkości polskiej rzeki. W trakcie spaceru z całą pewnością nie raz zaskoczy cię widok wielu zwierząt, których istnienia nawet mogłeś nie podejrzewać.

Oprócz wspomnianych powyżej atrakcji, wrocławskie zoo oferuje również ekspozycje poświęcone gadom i płazom, a także dużą liczbę wybiegów, na których możesz zobaczyć zwierzęta z każdego zakątka naszego globu.

Trudy wielogodzinnych wędrówek alejkami ogrodu zoologicznego we Wrocławiu możesz zmniejszyć w działającej na terenie zoo restauracji lub w którejś z kawiarni.

Wyprawa do ogrodu zoologicznego we Wrocławiu to doskonała propozycja dla osób w każdym wieku. Wypad tego rodzaju w gronie rodziny lub znajomych to pewność udanej zabawy. Jeśli jednak zamierzasz poznać również inne atrakcje stolicy Dolnego Sląska, możesz potrzebować noclegu. W tym celu sprawdź ofertę, jaką swoim klientom ma do przedstawienia Kingsapartments oferujący apartamenty, ulokowane w ścisłym centrum Wrocławia, co z kolei znakomicie ułatwia zwiedzanie największych atrakcji miasta.

Ważne informacje na temat Wrocławskiego Zoo

Bilety

Bilety można nabywać w kasach usytuowanych tuż przy wejściach do Zoo – jedno od strony Wróblewskiego, drugie od strony kładki nad Odrą. Ceny biletów od 30 zł osoba do 40 zł osoba. Bilet rodzinny 120 zł  (2 dorosłych + maksymalnie 3 dzieci). Bilety można nabyć również za pośrednictwem internetu e-bilet.

Godziny i terminy otwarcia Zoo Wrocław

Zoo Wrocław oraz Afrykarium są czynne przez cały rok, we wszystkie święta.

W okresie Kwiecień – Wrzesień 2016, Zoo jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9-18. W poniedziałki Afrykarium jest czynne od 10.

W soboty, niedziele i święta Zoo i Afrykarium są czynne od 9 do 19 przy czym wejście, kasy i punkt obsługi klienta są czynne od 9 do 18.

Uwaga! Do ogrodu można wejść tylko w godzinach funkcjonowania kas!

Kontakt z Zoo Wrocław

Telefon: +48 71 34 07 119
E-mail:pok@zoo.wroc.pl
Strona WWW: www.zoo.wroclaw.pl