===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Mosty we Wrocławiu - sprawdź najpopularniejsze z nich!
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław słynie z zabytków i bogatej historii, jednak niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że jest także miastem mostów, których w jego granicach jest ponad 100 (!) Pod tym względem stolicę Dolnego Śląska wyprzedza jedynie Wenecja, Hamburg, Amsterdam, czy Petersburg. Wśród przepraw znajdziemy zarówno te zwyczajne, jak i bardziej wyjątkowe, jednak każda z nich posiada własną, unikalną historię, powiązaną nierozerwalnie z historią miasta. Sprawdź najciekawsze mosty we Wrocławiu!

Most Grunwaldzki

Ten prawdopodobnie najbardziej znany wrocławski most, jest prawdziwą wizytówką miasta. W początkach XX w. był jedną z najnowocześniejszych konstrukcji tego typu na świecie, dziś ta charakterystyczna przeprawa zapewnia wspaniały widok na panoramę Wrocławia.

1024px-grunwaldzki_noca

Most Zwierzyniecki

Ta położona we wschodniej części miasta przeprawa, swoją nazwę zawdzięcza największemu ogrodowi zoologicznemu w Polsce, który znajduje się w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Charakterystyczną, żółtą, metalową konstrukcję uzupełniają cztery secesyjne obeliski, które oświetlane po zmroku za pomocą klimatycznych latarni, nadają temu miejscu niepowtarzalną atmosferę.

 

800px-wroclawmostzwierzyniecki

Most Rędziński

Most – rekordzista. Jest najdłuższą, mierzącą 1742 metry przeprawą w Polsce. Podwieszony na charakterystycznym pylonie w kształcie litery „H” o wysokości 122 metrów, przez co jest nie tylko najdłuższy, ale i najwyższy w naszym kraju. Mało? Jego konstruktor uważa, że zaprojektowana przez niego przeprawa jest największym powierzchniowo mostem świata (!), a jego konstrukcja przypomina bardziej te, znane z amerykańskich filmów niż klasyczne, europejskie mosty.

 

800px-mostredzinski07

 

Most Oławski

Zdecydowanie mniej znany od poprzednio wymienionych, zdaniem wielu jest najpiękniejszym wrocławskim mostem. Wykonany z kamienia, bogato zdobiony, bardziej niż typową przeprawę, przypomina konstrukcje charakterystyczne dla romantycznych zakątków Rzymu czy Paryża, do tego warto dodać bardzo interesujące okoliczności przyrody, które pozwalają zapomnieć, że znajdujemy niemal w centrum miasta.

 

1024px-most_olawski1

Nie sposób wymienić w tym miejscu wszystkich mostów, z całą pewnością Wrocław i tutaj może nas zaskoczyć, dlatego nawet podczas zwykłego spaceru lub jazdy samochodem, warto rozejrzeć się wokół i zastanowić się, czy mijana przez nas przeprawa nie kryje jakiejś ciekawej historii. Gdybyście zdecydowali się odwiedzić Wrocław zapraszamy do naszych apartamentów. W naszej ofercie znajdują się luksusowe apartamenty w centrum Wrocławia.