===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Kąpieliska we Wrocławiu
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Kąpieliska we Wrocławiu, przed nami gorące wakacyjne miesiące. Dla wielu osób wakacje są czasem zasłużonego wypoczynku. Nie wszyscy jednak mają możliwość wyjechania z miasta. Są i tacy, którzy muszą ten gorący letni czas spędzić w mieście. Pojawia się pytanie: gdzie można bezpiecznie popływać we Wrocławiu?

Kąpieliska we Wrocławiu – Wrocławskie Morskie Oko

Jednym z bardziej popularnych kąpielisk wśród mieszkańców Wrocławia jest usytuowane przy ulicy Chopina 27 (osiedle Zalesie) Morskie Oko. Kąpielisko jest jednym z obiektów usytuowanych na Wielkiej Wyspie. Podstawą do zbudowania kąpieliska była dawna glinianka znajdująca się w starym ramieniu Odry. Pierwsze kąpielisko powstało tutaj jeszcze w latach dwudziestych minionego stulecia. W latach 70-tych kąpielisko zostało zmodernizowane. W chwili obecnej jego powierzchnia wynosi 5 ha. Do kąpieliska przylega plaża o imponującej powierzchni 10 hektarów. Wokół wyrosły wypożyczalnie kajaków, korty tenisowe, bary i restauracje. Urządzono także plac zabaw dla dzieci. Maluchy mogą skorzystać z basenu. Morskie Oko jest największym naturalnym kąpieliskiem w mieście. Można z niego korzystać w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia.

Kąpielisko na Oporowie

W południowej części Wrocławia znajduje się dzielnica Oporów. Na terenie tej dzielnicy znajduje się kolejne z miejskich kąpielisk. Kąpielisko powstało w miejscu, w którym do lat dwudziestych minionego wieku wydobywano glinę dla działającej na Oporowie cegielni. Jedna z trzech istniejących niecek została zasypana. W jednej zdecydowano się na umieszczenie basenów tworząc w ten sposób bardzo popularne wśród wrocławian kąpielisko. Na jego infrastrukturę składają się brodziki i plac zabaw dla dzieci oraz boisko do gry w minikoszykówkę. Kąpielisko znajduje się przy ulicy Harcerskiej. Jest czynne od 1 czerwca. Na kąpielisku działa punkt medyczny, zostali także zatrudnieni ratownicy.

Kąpielisko Glinianki

Położone jest w zachodniej części miasta. Jego nazwa sugeruje, że zostało ono urządzone w gliniankach, czyli miejscach, z których czerpana była glina na potrzeby cegielni. Wyjątkowo czystość wody w nieckach sprawiała, że miejsce to mimo że nie było oficjalnym kąpieliskiem cieszyło się ogromną popularnością wśród mieszkańców Wrocławia. Oficjalne, strzeżone kąpielisko powstało tutaj już w latach 60-tych minionego wieku. W latach 70-tych zostało rozbudowane. Przy kąpielisku działa wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków, punkty małej gastronomii, boisko do piłki plażowej. W sąsiedztwie czynne jest także pole biwakowe. Kąpielisko Glinianki działa od 1 czerwca. Mieści się przy ulicy Kosmonautów. Kąpielisko jest płatne.

Oferta nie tylko dla mieszkańców Wrocławia

Wrocławskie kąpieliska są oczywiście dostępne nie tylko dla mieszkańców miasta. Przyciągają więc turystów i mieszkańców okolicznych miejscowości. Chętnie korzystają z nich także turyści, którzy zdecydowali się spędzić we Wrocławiu przynajmniej kilka wakacyjnych dni. Zachętą dla turystów są nie tylko kąpieliska, ale także zabytki miasta oraz doskonała baza noclegowa obejmująca między innymi apartamenty.