===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Zamek w Leśnicy - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Piękny Zamek w Leśnicy, który umiejscowiony jest niedaleko granic Wrocławia, to wspaniałe miejsce na długie, romantyczne spacery. Jest to również zakątek, w którym odbywa się mnóstwo imprez kulturalnych, na których można naprawdę niesamowicie się bawić. Na terenie Zamku w Leśnicy znajduje się także sporych rozmiarów plac zabaw dla dzieci. Z pewnością warto go odwiedzić przynajmniej raz, choć pierwsza wizyta najpewniej pociągnie za sobą kolejne. Jest to bowiem miejsce, do którego z przyjemnością się wraca.

Teren wokół Pałacyku

Ogromny, zielony teren, który rozciąga się dokoła Zamku to miejsce, gdzie z przyjemnością chodzi się na długie spacery. Bez problemu można znaleźć również ustronne miejsce na romantyczne chwile we dwoje. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest brak tłumów. Mimo pięknej architektury i zadbanego otoczenia Zamku, nie przewijają się tam tłumy turystów. Być może to dlatego, że od centrum Wrocławia dzieli go kawałek drogi. Jeżeli jednak chcecie się zrelaksować a jednocześnie zobaczyć coś naprawdę pięknego – Zamek w Leśnicy jest idealnym miejscem dla Was. Zakątek ten jest także fantastycznym pomysłem na ślubna sesję zdjęciową, ze względu na swój romantyczny charakter i dostojny wygląd.

Zamek w Leśnicy – atrakcje dla dzieci

Na terenie Pałacyku odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych, podczas których dzieci mogą się spokojnie wyszaleć na domkach dmuchanych bądź warsztatach organizowanych przez Zamek. Na co dzień do pełnej dyspozycji najmłodszych jest ogromny i nowoczesny plac zabaw, który znajduje się na terenie Pałacyku. Sama przestrzeń, po której Wasze pociechy mogą się wybiegać bądź zmęczyć na rowerach, to również ogromny atut tego Zamku. Zdecydowanie warto jest się tam wybrać z dziećmi, gdyż jest to dla nich idealne miejsce.

Rewelacyjny Zamek można bez trudu odwiedzić nawet podczas krótkiej wizyty w mieście – do Leśnicy z centrum kursują bowiem bezpośrednie tramwaje. Wystarczy znaleźć odpowiedni nocleg w pobliżu rynku, skąd odjeżdżają w każdą stronę środki komunikacji miejskiej. Jedno jest pewne – warto wybrać się do Pałacyku, szczególnie jeśli jest tam akurat zaplanowana jakaś impreza kulturalna. Jest to wówczas nie lada atrakcja i wspaniała rozrywka dla całej rodziny.