===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław ma wiele interesujących i fascynujących muzeów – gdy poszukujemy ciekawej placówki do odwiedzenia, warto wziąć pod uwagę Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu, które jest oddziałem Muzeum Miejskiego Wrocławia. Co możemy w nim zobaczyć?

 

Muzeum Sztuki Medalierskiej zostało założone w 1965 roku. Od 2000 roku jest oddziałem Muzeum Miejskiego Wrocławia. To jedyna tego rodzaju placówka w Polsce, która zajmuje się gromadzeniem zbiorów medalierskich i falerystycznych. Do 2005 roku Muzeum znajdowało się w położonej na wrocławskim rynku barokowej kamienicy „Pod Złotym Słońcem”. Od 2009 roku Muzeum możemy odwiedzić je w odrestaurowanym Pałacu Królewskim. Wobec tego to interesująca propozycja dla każdego fana niecodziennych przedmiotów oraz historii, ponieważ to właśnie w tych przedmiotach możemy zobaczyć przeszłe dzieje

Co możemy zobaczyć w Muzeum Sztuki Medalierskiej?

W kolekcji muzeum możemy zobaczyć gromadzone od ponad 40 lat eksponaty pochodzące zarówno z Polski, jak i z innych krajów – głównie ze zbiorów europejskich. Aktualnie w muzeum znajduje się ponad 50 tysięcy różnorodnych metali, medalionów, orderów, odznaczeń, odznak i plakiet. Główną część zbiorów muzeum stanowią dzieła polskie i dotyczące Polski, które pochodzą od wieku XVI aż do współczesności. Warto przede wszystkim wskazać na niemalże kompletną kolekcję odznaczeń i orderów oraz największy w Polsce zbiór medalierstwa powojennego. Kolejną kolekcję muzeum stanowi kilkaset medali śląskich od 1945 roku, przede wszystkim medali wrocławskich przedstawiających ważne wydarzenia i postacie, które wpłynęły na rozwój miasta. W placówce możemy również zobaczyć rozległą dokumentację związaną z rzeźbiarzami zajmującymi się medalierstwem – zarówno polskimi, jak i z innych krajów.

Godziny otwarcia Pałacu Królewskiego:

  • środa – sobota: 10.00 – 17.00
  • niedziela: 10.00 – 18.00

Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej: http://www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl/CMS/muzeum_sztuki_medalierskiej/muzeum_sztuki_medalierskiej.html.