===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Zabytkowe domy handlowe we Wrocławiu - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław w przeszłości był dostatnim miastem, które dynamicznie się rozwijało. Właśnie dlatego w początkach XX wieku powstało w nim także kilka istniejących aż do dzisiaj obiektów handlowych, które również teraz prowadzą działalność.

Zabytkowe domy handlowe we Wrocławiu – najpopularniesze

Zabytkowe domy handlowe we Wrocławiu znajdują się na trasach wielu wycieczek turystycznych. Warto je zobaczyć, ponieważ także pełnią ważną rolę w historii miasta i wpisują się w jego różnorodne dzieje.

Hala Targowa

Jednym z najbardziej popularnych obiektów handlowych Wrocławia, który ma za sobą długoletnią historię, jest Hala Targowa. Budowana była na początku XX wieku, a dokładnie w latach 1906-1908 w miejscu dawnego Arsenału Piaskowego. Do dzisiaj przypominają o tym trzy kamienne kule, które możemy zobaczyć w północnej ścianie wieży budynku. Obiekt wyróżniał się w swoich czasach innowacyjną konstrukcją żelbetową – w przeszłości dodatkowo zdobiła ją polichromia. Architektura hali nawiązuje z kolei do stylu neogotyckiego, na co wpływ miała obecność pobliskich kościołów średniowiecznych. Dekoracje utrzymane są z kolei w stylu secesyjnym.

Dom Handlowy Renoma

Kolejnym ważnym domem handlowym Wrocławia jest Renoma – obecnie nowoczesna galeriach handlowa, która przed kilkoma laty przeszła gruntowną przebudowę. Swoje sklepy ma tutaj wiele prestiżowych marek. Dom Handlowy Renoma został zrealizowany w 1930 roku. Początkowe plany zakładały jego rozbudowę w kierunku placu Czystego, ale nastąpiło to dopiero w XXI wieku. W momencie oddania budynek posiadał najnowocześniejszą i największą w całej Europie konstrukcję szkieletową ze stali. Do trzeciego pięta można było dojechać schodami ruchomymi.

Zabytkowe domy handlowe Wrocławia – mniejsze ale znane!

Wśród innych zabytkowych domów handlowych znajdujących się we Wrocławiu warto wymienić dom Feniks, który znajduje się przy rynku, dawny dom handlowy Kameleon przy ulicy Szewskiej, a także dom handlowy Podwale, który znajduje się naprzeciwko Renomy. Także na uwagę zasługują dawne domy handlowe przy ulicach Rzeźniczej oraz Ruskiej.