===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans 2017 - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław znany jest z wielu imprez muzycznych – jedną z najbardziej popularnych i prestiżowych jest Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. W tym roku wydarzenie będzie odbywało się w dniach od 7 do 17 września. Co ciekawego przygotowali organizatorzy na 52. edycję festiwalu?

 

Główną gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie brytyjski dyrygent John Eliot Gardiner. Jednak nie tylko on będzie mógł zaczarować publiczność swoim wyjątkowym talentem. W nowym gmachu Narodowego Forum Muzyki oraz w innych lokalizacjach będą występowali między innymi takie zespoły muzyki dawnej jak Le Concert Spirituel i La Fenice, English Baroque Soloist, Il Giardino Armonico, Accademia Bizantina.Bilety na festiwal znajdują się już w sprzedaży. Więcej informacji możemy znaleźć na stronie internetowej: http://www.nfm.wroclaw.pl/wratislavia-cantans-2017.

O festiwalu Wratislavia Cantans

Wratislavia Cantans od 1978 roku należy do European Festivals Association oraz International Society for the Performing Arts Foundation. To jeden z najważniejszych festiwali muzyki klasycznej odbywający się w Europie – posiada rangę festiwalu międzynarodowego, który przyciąga zainteresowanych twórców i słuchaczy z całego świata. Międzynarodowy Festiwal Oratoryjno-Kantatowy Wratislavia Cantans odbywa się co roku we wrześniu – przede wszystkim we Wrocławiu, ale także okazyjnie w innych lokalizacjach na Dolnym Śląsku. Koncerty odbywające się w trakcie festiwalu są również dostępne dla innych osób dzięki transmisjom Programu Drugiego Polskiego Radia.Pierwszy festiwal Wratislavia Cantans został zorganizowany w 1966 roku przez Andrzeja Markowskiego – dyrygenta i kompozytora, który od 1956 roku piastował funkcję dyrektora Filharmonii Wrocławskiej. Obecnie festiwal nosi jego imię.Wśród artystów, którzy uczestniczyli w festiwalu, znaleźli się między innymi: Barbara Hendricks, Cecilia Bartoli, David Daniels, Derek Lee Ragin, Philippe Herreweghe, Antoni Wit, Andreas Scholl, Christianne Stotijn, Sir John Eliot Gardiner czy Gustav Leonhardt.

Noclegi na Wratislavia Cantans 2017 Kingsapartments apartamenty Wrocław