===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Wrocław na sportowo – gdzie spędzić czas aktywnie? - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Lubisz uprawiać sporty? W takim przypadku we Wrocławiu czeka na ciebie wiele świetnych miejsc, gdzie można poświęcić się aktywności fizycznej. Sprawdź je razem z nami!

Osoby przepadające za aktywnym spędzaniem wolnego czasu znajdą wiele interesujących atrakcji we Wrocławiu. Oprócz biegania czy jeżdżenia na rowerze po bardzo dobrze przygotowanych ścieżkach rowerowych możemy też wybrać wiele innych dyscyplin sportowych.

Nad wodą

Przez cały rok otwartych jest kilka basenów miejskich, w tym między innymi popularny aquapark oferujący też wiele innych atrakcji, a także dawne Łaźnie Miejskie – obecnie Wrocławskie SPA, gdzie możemy popływać w zabytkowych wnętrzach. Latem z kolei działają kąpieliska miejskie, wśród których znajdują się Glinianki, Morskie Oko, możemy też wybrać się na baseny znajdujące się przy hali sportowej Orbita.

W mieście działają również wypożyczalnie łódek oraz kajaków, między innymi w Zatoce Gondoli. Możemy dopłynąć wtedy między innymi na Wyspę Opatowicką, gdzie zlokalizowany jest park linowy, który również jest świetnym miejscem do spędzenia czasu aktywnie.

Inne pomysły na aktywny czas we Wrocławiu

Zimą możemy we Wrocławiu skorzystać z kilku lodowisk, które przygotowane są na młodszych i starszych łyżwiarzy. Dostępne są tory gokartowe i korty tenisowe. Także możemy kibicować żużlowcom albo spróbować swoich sił na strzelnicy.

Równinowy charakter Wrocławia powoduje, że to miasto łatwe w pokonywaniu na rowerach. W pobliżu znajdują się również dwa lotniska sportowe. Oczywiście, do dyspozycji mamy też pełną gamę klubów sportowych, szkół tańca, możemy wybrać się na siłownię, więc każdy będzie mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

Tor Wyścigów Konnych

Ciekawą atrakcją we Wrocławiu jest również Tor Wyścigów Konnych znajdujący się na Partynicach. To właśnie tutaj w sezonie możemy co miesiąc oglądać gonitwy koni, a także samemu skorzystać z nauki jazdy konno. Aktualne informacje dotyczące wydarzeń sportowych we Wrocławiu możemy znaleźć także przez Internet i na naszym blogu.