===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Romantyczny weekend we Wrocławiu - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Zdecydowana większość osób wyjeżdża na romantyczny weekend do Wenecji, Paryża lub Rzymu. Tymczasem okazuje się, że aby spędzić romantyczny weekend wcale nie trzeba jechać aż tak daleko. Wrocław to miasto, w którym można spędzić nie mniej romantyczny weekend niż w Paryżu, Rzymie, Wenecji. Przytulne knajpki, piękne zabytki, romantyczne uliczki – to wszystko czeka na zakochanych w stolicy Dolnego Śląska. Ukoronowaniem romantycznego pobytu może być wynajem luksusowego apartamentu w centrum Wrocławia.

Jakie jest wyposażenie apartamentu?

Szukając komfortowego noclegu we Wrocławiu, na pewno warto wybrać apartament. Jakość usług i wyposażenie apartamentów dorównuje tym, które oferują bardzo luksusowe hotele. Wynajem apartamentu to jednak coś więcej. To przede wszystkim niższe ceny niż w hotelach, duża swoboda oraz wyposażenie, które pozwoli nam na wypoczynek w komfortowych warunkach. W skład każdego apartamentu wchodzi w pełni wyposażony aneks kuchenny. Jeśli tylko posiadamy choć niewielkie umiejętności kulinarne możemy przygotować dla ukochanej romantyczną kolację przy blasku świec. Nocleg w hotelu nie stworzy nam takiej okazji, aby podbić serce ukochanej. Częścią apartamentu jest także komfortowo i nowocześnie urządzony salon  oraz sypialnia z wygodnym łóżkiem małżeńskim.

Atrakcje dla zakochanych

Oczywiście wieczorny spacer średniowiecznymi zaułkami Ostrowa Tumskiego. Po zapadnięciu zmroku rozświetlają je gazowe latarnie. Na Ostrów prowadzi Most Tumski. Kilkanaście lat temu mieszkańcy miasta nadali mu inną nazwę. Coraz częściej – zwłaszcza przez młodych Wrocławian – jest on nazywany Mostem Zakochanych. On także oświetlony jest gazowymi latarniami. Wielu zakochanych (są wśród nich nie tylko Wrocławianie) zawiesza na moście kłódki. Po ich zamknięciu wyrzucają kluczyk w wody Odry na znak, że ich miłość będzie trwać wiecznie. Sceneria, która panuje zarówno na Moście Tumskim, jak również na Ostrowie Tumskim jest wyjątkowo romantyczna. Także wrocławski Rynek jest miejscem idealnym na romantyczny spacer. Pośrodku Rynku stoi Ratusz, a przed nim pomnik Aleksandra Fredry. Podobno nie przynosi on szczęścia zakochanym. Nie wiem,czy krążące opowieści o przynoszącym pecha zakochanym pomniku A. Fredry są prawdziwe, ale wśród zakochanych trudno jest spotkać osoby, które decydują się na zrobienie pamiątkowego zdjęcia na jego tle. Niezapomnianych i pięknych wspomnień dostarczy również przejażdżka dorożką. Wrocławskie dorożki kursują po Rynku oraz po innych, równie pięknych i uroczych zakątkach. Staromiejska Promenada położona w granicach Starego Miasta, której częścią jest Park Mikołaja Kopernika to także idealne miejsce na spacer dla zakochanych par. Piękne widoki i liczne ławeczki na pewno przypadną do gustu wielu zakochanym parom.

Wrocław to urocze, pełne nie tylko zabytków miasto. Spacery po mieście mogą być bardzo męczące, ale na zakochane par czekają komfortowo i nowocześnie wyposażone apartamenty w centrum Wrocławia. Zapewniają one wypoczynek na naprawdę bardzo wysokim poziomie.