===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Hydropolis we Wrocławiu - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Hydropolis to najnowsza placówka muzealna we Wrocławiu, która bije rekordy popularności. Miejsce jest chętnie odwiedzane zarówno przez stałych mieszkańców miasta jak i turystów jedynie zwiedzających stolicę Dolnego Śląska. Hydropolis, czyli muzeum wody, to miejsce, w którym nie ma czasu na nudę, kojarzoną z wycieczkami do muzeów zapamiętanymi ze szkolnych czasów. Wyprawa do Hydropolis to fascynująca wyprawa w czasie i przestrzeni. A wszystko w rytm delikatnego szumu wiosennego deszczu, który pozwala na prawdziwy relaks po trudach pracy. Sprawdź, dlaczego to właśnie Hydropolis powinno być następnym miejscem, które odwiedzisz w trakcie wizyty we Wrocławiu.

Woda jest równie niezbędna do życia jak powietrze, choć na co dzień często nie dostrzegamy jej znaczenia. Odwiedziny we wrocławskim muzeum poświęconym tej właśnie substancji sprawią, że na nowo odkryjesz rolę wody w funkcjonowaniu życia na naszej planecie.

Morskie głębiny w centrum Wrocławia

Morskie głębiny to również miejsce zamieszkiwane przez wiele organizmów, których istnienia nawet nie podejrzewamy na co dzień. Wiele z nich nigdy nie widziało światła słonecznego, dlatego też w wyniku ewolucji zatraciły oczy jako zupełnie bezużyteczny w takich warunkach organ. Eksploracja tych podmorskich głębin była możliwa w batyskafie, którego replikę również możesz podziwiać w murach wrocławskiego Hydropolis.

Poza historią wody i jej mieszkańcami, poznasz także sposoby jej ochrony i sposoby używane do jej oczyszczenia. Wpływ wody na ekosystem jest nieoceniony, dlatego też warto dowiedzieć się wielu cennych informacji na ten temat. W taki sposób nabyta wiedza może przyczynić się do tego, by w codziennym życiu zacząć zwracać uwagę na ilość zużywanej wody.

Hydropolis – zabawa dla każdego

Cała wspomniana powyżej wiedza może wydawać się nieco przytłaczająca, niemniej jednak twórcy Hydropolis sprawili, by zwiedzanie było prawdziwą przygodą dla osób w każdym wieku. Liczne ekrany prezentują treści multimedialne, w atrakcyjny sposób podając znaczą liczbę informacji. W ten prosty sposób, łączący wiedzę z rozrywką, pozwala na poznanie i zapamiętanie wielu z podanych informacji.

Wrocław posiada wiele innych atrakcji, dlatego też jeden dzień to stanowczo zbyt mało na poznanie choćby najważniejszych miejsc. Poszukujący noclegu we Wrocławiu mogą skorzystać z propozycji noclegowej posiadanej przez Kings apartamenty Wrocław, ulokowane w samym centrum miasta niedaleko Hydropolis.

Dojazd, godziny otwarcia i parkowanie w Hydropolis

Adres Hydropolis, ul. Na Grobli 19-21,

Strona WWW: hydropolis.pl

Hydropolis jest otwarte w dniach powszednich (poniedziałek – piątek) w godzinach 9-18 a w soboty i niedziele od 10 do 20.

Dojazd do hydropolis autobusami MPK: D, 145, 146, A, 149, N.

Dojazd do hydropolis tramwajami MPK 4, 33, 0P, 0L, 2, 10, 5.

Nocleg Kings Apartments Wrocław

Parkowanie Hydropolis

Przy GeoCentrum Politechniki Wrocławskiej znajduje się jeden z najczęściej odwiedzanych parkingów. Kolejny jest zlokalizowany obok stacji kolejki Polinka oraz przy Biurze Obsługi Klienta MPWiK. Przy samym Hydropolis znajduje się parking, jednak często jest on zajęty. Dobrym rozwiązaniem jest zaparkowanie samochodu w okolicy ulic Walońska, Pułaskiego lub Szybkiej. Są to miejsca oddalone od Hydropolis o kilka, kilkanaście minut spaceru. 

Ceny biletów:

  • Normalny – 27 zł,
  • Ulgowy – 18 zł,
  • Bilet rodzinny (dwoje dorosłych i dwoje dzieci) – 72 zł
  • Bilety grupowe – 23 zł /os. (normalne), 17 zł/os. (ulgowe).