===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ OVO Wrocław – najnowocześniejszy budynek w Polsce
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław to miasto znane nie tylko ze swoich wyjątkowych zabytków. Jego ideą jest otwartość i nowoczesność, czego przykładem jest futurystyczny obiekt OVO Wrocław znajdujący się przy ulicy Podwale 82/91 w dzielnicy Stare Miasto. Jego całkowita powierzchnia to prawie 49 tys. m2. OVO Wrocław posiada 7 kondygnacji nadziemnych i 2 podziemne. Został zaprojektowany przez Gottesman-Szmelcman Architecture.

Wielofunkcyjny kompleks w centrum Wrocławia

W OVO Wrocław znajduje się pięciogwiazdkowy hotel znanej i cenionej na całym świeci sieci DoubleTree by Hilton, biura oraz luksusowe apartamenty. Są także liczne restauracje, kawiarnia, sala balowa, patio z ogrodem wewnętrznym, centrum konferencyjne, kasyno oraz centrum fitness z basenem i spa. Na ostatnim piętrze mieszczą się penthouse’y.
W sumie zaprojektowano 169 apartamentów o różnej powierzchni (30-250 m2, o wysokości nawet do 3 m) i dostępem do tarasu, 28 lokali biurowych (łączna powierzchnia biurowa to ponad 3,8 tys m2), 189 pokoi hotelowych oraz podziemny, wielopoziomowy parking z 250 miejscami parkingowymi.

W nurcie blobitektury

OVO Wrocław to pierwszy w Polsce budynek typu blob. Jego wygląd i konstrukcja nawiązują do stylu we współczesnej architekturze o nazwie blobitektura. Słowo „blob” w języku angielskim oznacza kroplę lub kleks. To także pewna ikona w filmowej popkulturze – Blob to przybysz z innej planety, który swoim bezkształtym ciałem pochłania żywe istoty poruszając się pomiędzy budynkami miasta.
Termin ten przyjął się w języku architektury i obowiązuje do dziś. Dlatego blobami nazywa się obiekty o kształcie bryły, kropli, nieposiadające kątów prostych i wyraźnie wyodrębnionego dachu. W tym celu zastosowano specjalny materiał typu solid surface – himacs – który umożliwiał budowę budynku.

Wymagająca ekskluzywność

Ten kilkukondygnacyjny kompleks umożliwia mieszkańcom OVO Wrocław jedzenie posiłku w restauracji hotelowej, a także skorzystanie z innych usług jak prasowanie czy pranie. Natomiast, właściciele penthhouse’ów nie będą musieli opuszczać swoich mieszkań, gdyż posiłek z restauracji hotelu DoubleTree by Hilton zostanie in doręczony specjalną windą, a domowymi czynnościami sprzątającymi zajmie się profesjonalna obsługa hotelu. Ponadto, wszyscy mieszkańcy OVO Wrocław będą mieli przydzielonego konsjerża.
Jednakże, OVO Wrocław ma być także miejscem spotkań wszystkich mieszkańców Wrocławia. Na parterze budynku, do dyspozycji wszystkich osób będą lokale handlowo-usługowe, a także zielony dziedziniec o ponad 2,5 tys. m2.

Realizacja całej inwestycji trwała około 2 lat, a jej koszt wyniósł ponad 260 mln złotych. W pobliżu budynku znajduje się Promenada Staromiejska, Galeria Dominikańska i Poczta Główna. Dojście do wrocławskiego rynku zajmuje jedynie 10 min. Nie da się ukryć, że ten obiekt to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków we Wrocławiu. Ta nowocześnie zagospodarowana przestrzeń to wysokiej klasy hotel, liczne lokale handlowo-usługowe, biura, jedyne w swoim rodzaju penthouse-y oraz luksusowe apartamenty OVO Wrocław, które są warte swojej ceny.