===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Dzielnica Czterech Wyznań we Wrocławiu - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Dzielnica Czterech Wyznań we Wrocławiu jest jednym z malowniczych zakątków miasta. Co możemy tutaj zobaczyć?

W południowo-zachodniej części Starego Miasta możemy odwiedzić tak zwaną Dzielnicę Czterech Wyznań czy Dzielnicę Czterech Świątyń. Chociaż znacznie ucierpiała ona w trakcie działań ostatniej wojny, to jednak budzi ona duże zainteresowanie wśród turystów do tego stopnia, że stała się jedną z atrakcji turystycznych miasta. Sama nazwa dzielnicy funkcjonuje od 1995 roku – została ona stworzona z inicjatywy duchownych chrześcijańskich, a dokładnie katolickich, prawosławnych i protestanckich oraz działacza społeczności żydowskiej Jerzego Kichlera. Warto przy tym wskazać, że sam obszar nigdy jako tako nie był dzielnicą.

Na terenie dzielnicy znajdują się cztery świątynie różnych wyznań – w około 300 metrach od siebie znajdują się:

  • prawosławny sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy
  • rzymskokatolicki kościół św. Antoniego z Padwy
  • ewangelicko-augsburski kościół Opatrzności Bożej
  • synagoga Pod Białym Bocianem

 

Na terenie Dzielnicy Czterech Świątyń często organizowane są różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, między innymi spotkania edukacyjne dla dzieci, imprezy charytatywne, modlitwy ekumeniczne, które mają za zadanie przybliżyć religijną różnorodność Wrocławia.

Także dla poszukiwaczy rozrywki

Jednak to jeszcze nie wszystko, co możemy znaleźć w tej części Wrocławia. Osoby poszukujące dla siebie rozrywki, również wybierają się do Dzielnicy Czterech Świątyń. Na uwagę zasługuje tutaj przede wszystkim jedno miejsce, mian owicie Pasaż Niepolda, gdzie znajduje się dużo modnych barów oraz dyskotek. Można tu dobrze zjeść i pobawić się z innymi. W pobliżu znajdziemy również kino, gdzie od lat organizowany jest jeden z najbardziej popularnych kinowych festiwali Wrocławia, a mianowicie Nowe Horyzonty. Do Dzielnicy Czterech Wyznań możemy dostać się szybko i łatwo prosto z rynku – to malowniczy, różnorodny zakątek miasta, który nie bez powodu stał się również popularną atrakcją turystyczną.