===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Stadiony i kluby sportowe we Wrocławiu - poczuj emocje!
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław to nie tylko zabytki, krasnale i szeroka oferta kulturalna. To także siedziba klubów sportowych z bogatymi tradycjami, które sprawią, że także miłośnicy różnych dyscyplin znajdą zdecydowanie coś dla siebie.

Dla pasjonatów piłki nożnej – Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław to drużyna piłkarska występująca obecnie w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej, której lata świetności przypadają na przełom lat 70-tych i 80-tych, kiedy to wielokrotnie stawała na podium piłkarskich rozgrywek w Polsce. Ostatni raz miano najlepszego zespołu w Polsce piłkarze Śląska zdobyli całkiem niedawno, bo w 2012 roku, a fani mogli przyglądać się wówczas całkiem udanym zmaganiom wrocławskiej drużyny w europejskich pucharach. Obecnie Śląsk jest zazwyczaj drużyną z środka stawki, jednak tym, co szczególnie zachęca do oglądania ich spotkań na żywo, jest efektowny, wybudowany z okazji EURO 2012 stadion, który szczególnie w czasie ligowych klasyków z Legią czy Wisłą, oraz derbów Dolnego Śląska z drużyną Zagłębia Lubin, kipi energią.

wroclaw_stadion_miejski_-_fotopolska-eu_265184

Zmagania najlepszej ligi na świecie – żużel i Sparta Wrocław

Polska Ekstraliga to najlepsza liga żużlowa świata, a czterokrotny mistrz polski – Sparta Wrocław –należy do jej ścisłej czołówki. Wrocławski klub swoje mecze rozgrywa na zmodernizowanym, zabytkowym Stadionie Olimpijskim, który będzie obiektem zmagań Igrzysk Sportów Nieolimpijskich World Games 2017, wyróżniającym się charakterystyczną, pochodzącą z lat 20. XX wieku wieżą zegarową. W związku z tym w czasie spotkań Sparty możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu –  oglądając zmagania żużlowców na najwyższym światowym poziomie, mamy możliwość rozkoszowania się atmosferą pięknego, częściowo zabytkowego obiektu.

Futboliści amerykańscy – Panthers Wrocław

Miłośnicy dyscyplin sportu rodem zza Oceanu także znajdą coś dla siebie. Podobnie jak wrocławscy żużlowcy, na Stadionie Olimpijskim swoje mecze rozgrywają zawodnicy futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław –  najlepsza obecnie drużyna w Polsce i w Europie. Futbol amerykański to nadal stosunkowo mało popularna  dyscyplina w naszym kraju, w związku z czym poznanie jej zasad na stadionie aktualnego mistrza może być całkiem ciekawym przeżyciem.

Oczywiście to nie wszystkie możliwości. Dla fanów innych dyscyplin pozostają zmagania siatkarzy i siatkarek Gwardii Wrocław oraz koszykarzy jednej z najbardziej zasłużonych dla tej dyscypliny drużyn w Polsce – zespołu Śląska. Możemy mieć pewność, że bez względu na to, na co się zdecydujemy, emocje mamy gwarantowane.