===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Gdzie wybrać się do teatru we Wrocławiu? - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław, jak każde inne duże miasto, może pochwalić się pełną gamą teatrów. Gdy masz ochotę na wybranie się na ciekawą sztukę, sprawdź razem z nami, które miejsca warto wziąć pod uwagę!

Dzisiaj we Wrocławiu działa kilkanaście różnych teatrów, a także grup teatralnych. Możemy wybrać się wobec tego na popularne sztuki, w których grają znani aktorzy, jak i również możemy zdecydować się na bardziej kameralne sceny. Warto przy tym wskazać, że we Wrocławiu można wybrać się też do teatru razem z całą rodziną – w repertuarach znajdziemy też pełną gamę propozycji dla najmłodszych widzów.

Teatr Polski we Wrocławiu

Zdecydowanie najważniejszą sceną jest Teatr Polski we Wrocławiu, który został założony w 1949 jako Państwowy Teatr Dolnośląski. Składa się z trzech scen, a mianowicie Sceny Kameralnej (przy ul. Świdnickiej 28), Sceny na Świebodzkim (pl. Orląt Lwowskich 20c) oraz Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego mieszczącej się w głównej siedzibie Teatru Polskiego, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 3.

Wrocławski Teatr Współczesny

Dawniej teatr ten działał pod nazwami Teatr Młodego Widza oraz Teatr Rozmaitości. Zlokalizowany jest w centrum miasta. Jest także inicjatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DIALOG-WROCŁAW. W teatrze działają trzy sceny – duża scena, która pełni również rolę sali konferencyjnej i wykorzystywana jest na różne sympozja, jubileusze, koncerty czy prezentacje, scena na strychu, która znajduje się na najwyższym piętrze budynku, a także mała scena, która zlokalizowana jest w zaadaptowanej piwnicy.

Opera Wrocławska

Wielbiciele teatru i muzyki powinni odwiedzić Operę Wrocławską, która zlokalizowana jest w zabytkowym gmachu przy ulicy Świdnickiej. Możemy podziwiać tutaj również oryginalne zdobienia pochodzące jeszcze z XIX wieku.

Filharmonia im. Witolda Lutosławskiego i Narodowe Forum Muzyki

Filharmonia im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu istniała do 2014 roku i mieściła się w budynku przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19. Następnie połączyła się z Międzynarodowym Festiwalem Wratislavia Cantans i w wyniku tego połączenia powstało nowoczesne Narodowe Forum Muzyki.

Teatr Muzyczny Capitol

To teatr założony w 2004 roku, gdzie odbywają się przedstawienia operetkowe. Teatr Muzyczny Capitol jest producentem Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.