===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Wrocław - ciekawostki o nadodrzańskim mieście - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Piękne miasto, pełne wspaniałych zabytków, sprzeczności architektonicznych i wydarzeń kulturalnych! Wrocław jest miejscem magicznym, które jeszcze niejednym może nas zaskoczyć! Co ciekawego kryje w sobie to dumne miasto oraz jego okolice?

Wrocław – miasto mostów

Mało kto spodziewałby się, że to niepozorne miasto zajmuje czwarte miejsce pod względem ilości mostów oraz kładek. Przed Wrocławiem jest tylko Wenecja, Amsterdam oraz Petersburg. Najstarszą przeprawą przez rzekę przecinającą miasto jest Most Piaskowy, który początkowo był drewniany jednak w 1861 roku przebudowany został na żelazną konstrukcję.

Liczne punkty widokowe

Ogrom miejsc, z których można zobaczyć miasto 'z góry’ świadczy o tym, że jest co oglądać! Wrocław posiada największą ilość zabytków, które udostępniają punkty widokowe. Dodatkowo możemy skorzystać również z windy do nieba znajdującej się w górującym nad stolicą Dolnego Śląska, Sky Towerze.

Długowieczna restauracja

Będąc we Wrocławiu i korzystając z bogatej oferty zabytków oraz atrakcji tego miasta, śpiąc w luksusowych hotelach i kosztując pysznych dań w knajpach, warto pamiętać również o tym, by choć raz zajść na obiad do restauracji działającej w mieście od 1275 roku! Piwnica Świdnicka serwuje doskonałe potrawy i raczy gości pysznymi trunkami alkoholowymi. Wizyta w niej to prawdziwa przyjemność. Umiejscowiona jest ona w podziemiach ratusza, który również liznął sporo historii, ponieważ jest najstarszym tego typu zachowanym obiektem w całej Polsce.

Coś dla podróżników

Lubisz wyjeżdżać? To fantastycznie, bo wrocławianie również! Właśnie w tym mieście powstało drugie na świecie biuro podróży założone w 1863 przez Stangen-ów. Działalność została otworzona zaledwie parę lat po pierwszym na świecie takiego typu biznesie, otworzonym przez Thomasa Cooka.

Aby przekonać się na własnej skórze o tym co opisane zostało poniżej wystarczy jedynie zarezerwować nocleg i cieszyć się dniami spędzonymi we Wrocławiu – mieście spotkań, ale nie tylko. Miejscu, w którym wszystko może zachwycić, ucieszyć albo pozostawić przepiękne wspomnienia na naprawdę długi czas.