===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Co zwiedzić we Wrocławiu? Jakie miejsca warto zobaczyć?
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Osada, z której powstał Wrocław została założona w X wieku nad Odrą w miejscu, gdzie wpływają do niej jej liczne dopływy. Bardzo szybko, bo już sto lat później, Wrocław stał się nie tylko najważniejszym miastem na Dolnym Śląsku, ale także jednym z najważniejszych miast w Polsce. W końcowym okresie II wojny światowej miasto zostało bardzo mocno zniszczone. Niektóre dzielnice miasta zniknęły z powierzchni ziemi. Odbudowa zniszczeń trwała wiele lat. Dziś miasto odzyskało dawny blask, powstały nowe dzielnice. Co warto zwiedzić we Wrocławiu?

Najważniejsze zabytki miasta

Na pewno na uwagę zasługuje zabudowa Ostrowa Tumskiego i wyspy Piasek. Zwiedzanie Ostrowa Tumskiego najlepiej jest zacząć od katedry pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela. Na ulicy Katedralnej znajduje się także dwukondygnacyjny zbudowany w stylu barokowym gmach dawnego Orphanotrophaeum. Budynek ten łączy się z gotycką świątynią pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła. Dynamiczność bryły podkreśla bogato profilowany gzyms, który został poprowadzony zarówno przez budynek dawnego sierocińca, jak i kościoła. Na Piasku warto zobaczyć między innymi kościół Najświętszej Marii Panny i barokowy gmach biblioteki.

Wrocław: inne atrakcje

Na pewno zwiedzając Wrocław nie można zapomnieć o jego parkach i ogrodach. Wśród ogrodów najliczniej odwiedzany jest ogród zoologiczny. Udostępniono go dla mieszkańców Wrocławia już w drugiej połowie XIX wieku. W starej, zadrzewionej części ogrodu znajdują się nie tylko wybiegi dla dzikich zwierząt, ale także liczne stawy. Największą atrakcją wrocławskiego ogrodu zoologicznego od kilku lat jest ogromne oceanarium. Prezentowana jest w nim fauna Czarnego Lądu, stąd jego nazwa: Afrykarium. Nie mniej interesujący jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Ogród powstał w pierwszych latach XIX wieku w miejscu dawnych fortyfikacji. Interesujące ekspozycje czekają także we wrocławskich muzeach. Szczególnie wielu turystów przyciąga Panorama Racławicka przekazana po II wojnie światowej ze Lwowa.