===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ World Games 2017 - gwiazdy sportu we Wrocławiu - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Rok 2017 to okres, w którym Wrocław przygotował prawdziwą gratkę dla sportowych maniaków. Mowa o Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich „World Games 2017”, w czasie których czołowi zawodnicy z całego świata będą rywalizować w dobrze nam znanych i lubianych dyscyplinach sportu, a także poznać konkurencje, o których nie mieliśmy wcześniej zielonego pojęcia.

World Games 2017 – czym są?

World Games to zawody, w czasie których zawodnicy uprawiający dyscypliny sportu, które nie znalazły się w programie dużo bardziej popularnych Igrzysk Olimpijskich, mają okazję rywalizować między sobą o najwyższe laury. Warto podkreślić, że nie wszystkie z konkurencji to dyscypliny niszowe – niektóre znane są niemal każdemu. Również formuła zawodów przypomina tę, która obserwujemy na olimpiadzie.

World Games 2017 we Wrocławiu – czego się spodziewać?

World Games we Wrocławiu będą 10. z kolei edycją zawodów rozgrywanych pod tym sztandarem. Pierwsza impreza tego typu miała miejsce w 1981 roku w amerykańskim Santa Clara. W następnych latach organizowano kolejne – zawsze rok po Igrzyskach Olimpijskich.

World Games to prawdziwa uczta dla sportowych koneserów. Gwarancją emocji na najwyższym poziomie są dobrze wszystkim znane dyscypliny, takie jak żużel, karate, kręgle, squash, futbol amerykański czy sumo. Ciekawym doświadczeniem może okazać się natomiast obserwacja zmagań gwiazd całego szeregu dyscyplin, o których najczęściej nie mamy zielonego pojęcia, a wśród nich fistball, lacrosse czy petanque.

Oprócz zawodów na najwyższym światowym poziomie, możemy spodziewać się, że taka też będzie ich organizacja. Kibice będą mieli okazję śledzić poczynania sportowców na nowoczesnych stadionach: Miejskim oraz odrestaurowanym z myślą o turnieju, zabytkowym Stadionie Olimpijskim, na którym zaprezentują się m.in. żużlowcy oraz futboliści amerykańscy. Z myślą o dyscyplinach pod dachem przygotowane zostaną natomiast: słynna Hala Orbita oraz wpisana na listę UNESCO wizytówka Wrocławia – Hala Stulecia.

Rok 2017 we Wrocławiu zapowiada się niezwykle interesująco, czego najlepszym przykładem są zawody World Games 2017. Dlatego też warto zaplanować sobie wówczas chwilę wolnego, aby cieszyć się czystymi, sportowymi emocjami, na najwyższym światowym poziomie.