===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Afrykarium - jedyny obiekt w Polsce. Poznaj afrykańską przyrodę
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocławskie Afrykarium to pierwszy tego rodzaju obiekt w Polsce. Jest to kompleks, w którym poznamy rozmaite ekosystemy, które związane są ze środowiskiem Afryki. Afrykarium składa się z aż 19 olbrzymich akwariów oraz basenów, w których żyją zwierzęta zamieszkujące plaże oraz rafę koralową Morza Czerwonego, Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów w Namibii, a także Dżunglę dorzecza Kongo.

Afrykarium we Wrocławskim Zoo podzielone jest na kilka stref:

• Głębiny Kanału Mozambickiego – znajduje się tu akrylowy 18-metrowy tunel, w którym pływają rekiny, płaszczki, a także inne duże ryby i przepływają nam nad głowami, co robi duże wrażenie na zwiedzających.
• Wybrzeże Szkieletów w Namibii – to doskonale odtworzony ekosystem, w którym znajdziemy takie zwierzęta, jak kotiki afrykańskie, czy pingwiny przylądkowe, które możemy obserwować na lądzie, jak i pod wodą. Dodatkowo w pomieszczeniu Wybrzeża szkieletów znajdują się małe akwaria z murenami, selenami i meduzami.
• Rafa Morza Czerwonego – tutaj możemy zachwycać się tysiącami wyjątkowych i kolorowych gatunków ryb, a także koralowcami.
• Afryka Wschodnia – część reprezentująca mieszkańców Nilu, czyli hipopotamy, mrówniki, niezwykłe ryby, a także małe antylopy oraz ptaki – kaczki egzotyczne, ibisy oraz waruga.
• Rzeka Kongo – ten obszar zamieszkują krokodyle oraz manaty, a także kilka gatunków ptaków. W przyszłości dołączą do nich małpy.

Wrocławskie Afrykarium to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Oglądanie na żywo egzotycznych gatunków ssaków, ryb i ptaków robi duże wrażenie, dodatkowo możemy dowiedzieć się nieco więcej na temat poszczególnych zwierząt. Zwiedzenie całego obiektu może zająć nam większość dnia – jeśli zgłodniejemy, na miejscu znajduje się restauracja.

W Afrykarium znajduje się również sala konferencyjna, a także sala edukacyjna – jest to więc znakomita lokalizacja do zorganizowania kreatywnego szkolenia lub jedynej w swoim rodzaju konferencji. Nasz hostel znajduje się niedaleko Afrykarium, dzięki czemu możemy szybko znaleźć się u celu.

Lokalizacja Afrykarium: ZOO Wrocław sp.z o.o.

Adres: ZOO Wrocław, Wróblewskiego 1-5,
51-618 Wrocław
Telefon: 71 340 71 19

www.afrykarium.com.pl

Godziny otwarcia Afrykarium:

poniedziałek 10:00–18:00
wtorek 09:00–18:00
środa 09:00–18:00
czwartek 09:00–18:00
piątek 09:00–18:00
sobota 09:00–19:00
niedziela 09:00–19:00

Fotografia pochodzi z By Koroniec (Own work) [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons