===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ 35. PKO Wrocław Maraton 10 Września - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Już 10 września we Wrocławiu startuje 35. PKO Wrocław Maraton. Każdy, kto chce wziąć w nim udział, może jeszcze dokonać zapisu. W ramach imprezy odbędą się również Mistrzostwa Europy Masters.

Start maratonu 35. PKO Wrocław Maraton

Maratończycy 35. PKO Wrocław Maratonu wyruszą w swój bieg o godzinie 9:00 rano 10 września 2017 roku. Start, zgodnie z tradycją, będzie odbywał się bramy głównej kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Po pokonaniu wyznaczonego dystansu zawodnicy będą mogli przekroczyć linię mety w samym stadionie przy dopingu widzów na trybunach.Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać na siedmiu monitorach znajdujących się na stadionie. Ceremonia rozdania nagród w najważniejszych kategoriach będzie miała miejsce na murawie stadionu.

Zainteresowane osoby mogą jeszcze zapisać się na biegu na stronie internetowej wroclawmaraton.pl, gdzie znajdują się również dodatkowe informacje związane z wydarzeniem. To wyjątkowa okazja do tego, aby zmierzyć się z innymi biegaczami i sprawdzić swoje umiejętności na ulicach Wrocławia. Mieszkańcy miasta muszą przygotować się na utrudnienia ruchu na trasie, która pokonywana będzie przez biegaczy.

Impreza na przestrzeni lat

Wrocław Maraton, który wcześniej odbywał się pod nazwą Maraton Ślężan, ma swoje początki w 1983 roku. Jest to bieg maratoński organizowany co roku – początkowo w maju, potem w kwietniu, a teraz we wrześniu. Aktualnie organizatorami wydarzenia są Gmina Wrocław oraz Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Trasa maratonu spełnia wymogi IAAF, AIMS i PZLA. Pierwszy maraton odbył się dokładnie 15 maja 1983 roku i wzięło w nim udział 131 zawodników, którzy do pokonania mieli dystans z Sobótki do Wrocławia. Pod nazwą Maraton Ślężan zorganizowano łącznie 10 maratonów. Kolejne wydarzenia odbywały się już ulicami Wrocławia i pod nazwą Maraton Wrocław. Dzisiaj wrocławski maraton jest miejscem rywalizacji tysięcy uczestników. Towarzyszą mu także dodatkowe imprezy między innymi Nocny Wrocławski Półmaraton, PKO Wieczorny Bieg Rodzinny, które odbywają się w innych terminach.

Dla maratończyków spoza stolicy dolnego śląska, oferujemy nocleg w apartamentach w centrum Wrocławia