===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Wrocławskie Humanitarium - nauka poprzez zabawę - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Miejscem, w którym nauka staje się przyjemnością jest Wrocławskie Humanitarium. To właśnie w nim najmłodsi mogą poznać tajniki fizyki bądź lepiej zrozumieć chemię. Poznawanie świata może stać się pasją i właśnie dlatego warto wybrać się do tego magicznego miejsca – sami bądź z rodziną. Co warto o nim wiedzieć?

Wrocławskie Humanitarium po kolei

Miejsce, w którym wiedza sama wchodzi do głowy, powstało w 2011 roku i znajduje się przy ulicy Stabłowickiej we Wrocławiu. Choć nie jest to centrum miasta, a wręcz można uznać, że atrakcja znajduje się na obrzeżach – warto się do niej wybrać. Grudzień, 2011 rok – to właśnie wtedy otworzona została cała wystawa, razem z ogrodami doświadczeń i wystawą „Czas Zmysłów”, która była jednak tylko tymczasowa. W październiku, 2013 roku, Humanitarium zostało wzbogacone o wystawę „Play the Music”. Od września, 2014 roku, w miejscu tym można dowiedzieć się również trochę o optyce, dzięki wystawie „Szkiełko i oko – Tajemnice Optyki” a już rok później Wrocławskie Humanitarium powiększyło się o labolatorium chemiczne BASF. Zakątek ten jest wart odwiedzenia również dla osób, które fascynują się historią. Kampus Pracze, w którym mieści się cała atrakcja, posiada bowiem bogatą i ciekawą historię, z którą można zapoznać się chociażby na oficjalnej stronie Humanitarium.

Kilka ważnych informacji

Osoby, które zamierzają wybrać się na zwiedzanie świata nauki powinny pamiętać o tym, że wrocławskie Humanitarium otwarte jest codziennie, jednak w różnych godzinach. W poniedziałki jest to 8-15, od wtorku do piątku 8-17:30, natomiast w weekendy zwiedzać je można od 11 do 18. Bilety ulgowe kosztują 14 złotych, podobnie jak rodzinne. Za normalne natomiast zapłaci się 18 złotych. Wejściówki rodzinne przysługują rodzinom, które liczą minimalnie 3 osoby. Warto pamiętać o tym, że dzieci poniżej trzeciego roku życia wchodzą za darmo.

Gdzie się zatrzymać?

Jeżeli zdecydujecie się odwiedzić wrocławskie Humanitarium, ale jesteście z innego miasta – żaden problem. Najlepiej zatrzymać się w centrum, choć ta atrakcja znajduje się na obrzeżach stolicy Dolnego Śląska. Nie jest to jednak jedyne miejsce, które w mieście spotkań warto odwiedzić, natomiast komunikacja miejska we Wrocławiu jest dość rozbudowana i do Humanitarium spokojnie dojedziecie autobusem.

Wrocław jest pięknym miastem, na które warto poświęcić sporo czasu. Oferuje on bowiem naprawdę dużo rozrywek dla osób przyjezdnych oraz mieszkańców. Stolica Dolnego Śląska jest pełna fantastycznych punktów widokowych, zabytkowych kamieniczek, rewelacyjnej gastronomii oraz interesujących miejsc, takich jak np. Humianitarium.