===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Wrocławskie parki - dokąd się wybrać na spacer we Wrocławiu?
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław to nie tylko urokliwe uliczki, krasnale, czy Europejska Stolica Kultury. To także miasto, oferujące bogactwo parków i terenów zielonych, w których z powodzeniem odpocząć możemy od miejskiego zgiełku.

Wrocławskie parki – dokąd się wybrać na spacer?

Do największych i najpopularniejszych należy Park Szczytnicki, który powstał jeszcze w XVIII w., co sprawia, że jest on najstarszym tego typu miejscem we Wrocławiu. Jego część stanowi ogród japoński, który przez to, że w 2004 roku przebudowany został przez zespół japońskich ogrodników, nie jest japoński tylko z nazwy. Za odwiedzeniem tego miejsca przemawia bliskość Hali Stulecia i urokliwej Pergoli, które każdy odwiedzający Wrocław turysta powinien zobaczyć.

W gronie najpopularniejszych we Wrocławiu parków znajduje się także Park Południowy, który został ufundowany, a następnie podarowany miastu pod koniec XIX wieku przez kupca niemieckiego Juliusa Schottländera. Park stanowi urokliwy zakątek, z centralnie położonym zbiornikiem wodnym, który podziwiać możemy z zabytkowego tarasu Landsberga. Zainteresowanych przyrodą zaciekawią rzadkie gatunki roślin, a pragnący wypoczynku z całą pewnością docenią cieszące oko ścieżki spacerowe i rozległe, idealne na piknik polany.

DCF 1.0Nie wiedzieć czemu, nieco niedocenianym miejscem jest zdecydowanie bardziej kameralny Park Stanisława Tołpy, w którym w sposób szczególny zapada w pamięć malownicza kompozycja usytuowanego w nim oczka wodnego i znajdującego się w jego bezpośrednim sąsiedztwie budynku Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Dla tych, którzy goszczą we Wrocławiu krótko i ich zwiedzanie ogranicza się do obszaru centrum miasta, dobrym rozwiązaniem będzie urokliwy  Park Staromiejski, znajdujący się w odległości kilkuset metrów od Ratusza, z klimatyczną francuską karuzelą i pomnikiem Amora na Pegazie.

Oczywiście nie są to wszystkie warte zobaczenia parki. Dla tych, którzy mają nieco więcej czasu warty polecenia jest znajdujący się w sąsiedztwie Dworca Nadodrze Park Staszica, czy położony na dwóch wyspach, czarujący Park Wschodni. Nieważne, do którego z nich się wybierzemy, każdy zapewni nam namiastkę natury i miłą odskocznię od miejskiego życia.

Decydując się na odwiedzenie stolicy dolnego śląska, polecamy zatrzymać się na dłużej. Jeden dzień pobytu nie wystarczy by poznać wszystkie atrakcje miasta. Doskonałym rozwiązaniem jest nocleg w centrum Wrocławia, warto zwrócić uwagę na ofertę Kings Apartamenty Wrocław. Zapewniamy luksusowy nocleg w doskonałych cenach.