===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Wrocławskie krasnale - Ty też możesz je spotkać - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Nie tylko zabytki i wielkie wydarzenia są w stanie przyciągać turystów z kraju i z zagranicy. Ciekawy i konsekwentnie realizowany pomysł sprawił, że stosunkowo niedawno na mapie Wrocławia pojawiła się zupełnie nowa atrakcja, wyróżniająca stolicę Dolnego Śląska na tle innych polskich miast. Mowa o słynnych, wrocławskich krasnalach, które w krótkim czasie stały się prawdziwą wizytówką wrocławskiej metropolii. 

Historia wrocławskich krasnali

Krasnale to obecnie stały element wrocławskiego krajobrazu. Ich historia nie jest zbyt długa – pierwszych pięć rzeźb autorstwa Tomasza Moczka stanęło we Wrocławiu w 2005 roku, inspirując powstanie kolejnych oraz wyznaczając kanony ich wyglądu, które obowiązują do dziś.

Wrocławskie krasnale dziś

Obecnie wrocławskie krasnale uzyskały status kultowych, stanowiąc inspiracją dla miast w całej Polsce. Na tę chwilę jest ich 288, jednak w czasie czytania tego artykułu ich liczba może ulec zmianie, ponieważ stale przybywają coraz to nowsze okazy. Aby powstał kolejny krasnal wystarczy zgoda i chęci właściciela terenu oraz znalezienie rzeźbiarza, który zaprojektuje i wykona figurkę. Dlatego też opiekunami krasnali są nie tylko instytucje publiczne, lecz także organizacje, przedsiębiorstwa, a nawet osoby prywatne.

Wędrówka szlakiem krasnali

Popularną metodą zwiedzania stolicy Dolnego Śląska jest wędrówka szlakiem krasnali. Istnieje wiele map i broszurek, na których zaznaczone są krasnale oraz ich sympatyczne imiona, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy z nas osobiście poznał Bajkusia, Boliząbka czy Paragrafka. Dostępne są także aplikacje na smartfony, dzięki którym odnajdywanie krasnali staje się jeszcze prostsze.

Wrocławskie krasnale na stałe wkomponowały się w pejzaż miasta, stając się jego ważnym i integralnym elementem. Wędrówka szlakiem krasnali to nie tylko wspaniały sposób na poznanie tych sympatycznych stworzeń, lecz także ciekawa metoda na zwiedzanie i poznanie stolicy Dolnego Śląska. Dla osób z poza Wrocławia, zapewniamy nocleg w apartamentach usytuowanych obok Wrocławskiego rynku.