RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Przyjazd:
Noce:
Wyjazd:
Liczba osób w pokoju:

Blog o Wrocławiu i nie tylko

Poznaj Wrocław razem z nami…

Wrocław, gdzie zabrać dzieci w jesienną słotę

Choć wakacje już za nami i zaczął się rok szkolny, nie musi to znaczyć, że trzeba każdy weekend spędzić w domu. Złota polska jesień, to doskonały moment na wypady po Polsce, np. do Wrocławia. Co jednak zrobić, gdy okaże się, że pogoda nam nie dopisze? Siedzieć z dziećmi w pokoju i się nudzić? Oczywiście, że nie. Oto nasze propozycje gdzie zabrać dzieci w czasie jesiennej słoty.

czytaj dalej…

Czy we Wrocławiu jest bezpiecznie?

Wrocław to jedno z najczęściej odwiedzanych polskich miast. Statystyki pokazują, że rocznie w celach turystycznych przyjeżdża tu ponad 5 milionów ludzi z Polski i innych krajów. Przyciągają ich zabytki, liczne atrakcje, przyjaźni ludzie. Duża popularność turystyczna Wrocławia wynika również z poczucia bezpieczeństwa, jakie daje. Zobacz, czy we Wrocławiu jest bezpiecznie i jakie zasady obowiązują w czasie COVID-19.

czytaj dalej…

Wrocław atrakcje dla studentów – zaczynamy nowy rok akademicki!

We Wrocławiu znajduje się 11 Państwowych Wyższych Uczelni oraz kilkanaście szkół niepublicznych. Rocznie studiuje około 15 tysięcy osób z kraju i zagranicy. Można więc powiedzieć, że Wrocław to miasto młodych. Jest też wiele miejsc, gdzie mogą ciekawie i aktywnie spędzić czas. Oto wrocławskie atrakcje dla studentów.

czytaj dalej…

Zwiedzanie Wrocławia w dobie COVID – co, gdzie i jak?

Epidemia COVID19 wiele zmienił w turystyce zarówno międzynarodowej, jak i krajowej, wiele osób obawia się o swoje zdrowie i decyduje się na odwołanie rezerwacji i spędzenie wakacji w domu. Są też tacy, którzy urlop postanowili spędzić w kraju, poznając uroki Polski. Decydując się na wypoczynek nad Wisłą, trzeba jednak pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Zobacz, jak zwiedzać i odpoczywać w dobie COVID 19.

czytaj dalej…

Hotele we Wrocławiu przed wojną – co pozostało nam dziś

Rozwój kulturalny i techniczny XIX wieku przyczynił się do szybkiej rozbudowy miast Europejskich, w tym również Wrocławia. Liczni goście i turyści zaczęli zjeżdżać do miasta. By zaspokoić ich potrzeby w drugiej połowie XIX i w pierwszej połowie XX wieku powstały liczne hotele, usytuowane w najważniejszych lokalizacjach, blisko dworca Głównego lub Rynku. Co dziś z nich pozostało? Jakie hotele z przedwojennego Wrocławia działają do dziś?

czytaj dalej…

Najciekawsze apartamentowce we Wrocławiu

Apartamentowce stają się coraz powszechniejsze w dużych miastach nie tylko Europy, lecz także całego świata. Większe i mniejsze apartamenty są kupowane na własność do zamieszkania lub pod wynajem. Architektura takich budynków oraz ich wnętrza są zawsze eleganckie i w dobrym stylu. Wiele z nich staje się istotnymi elementami na mapie architektonicznej miasta. Jakie najciekawsze apartamentowce warto zobaczyć we Wrocławiu?

czytaj dalej…

Słynne apartamentowce świata

Wysokie, sięgające do samego nieba budynki apartamentowców stały się symbolem bogactwa różnych miast na świecie. Możemy obserwować swoistą rywalizację, podczas której powstają coraz wyższe obiekty o coraz ciekawszych formach architektonicznych. Oto kilka przykładów, najciekawszych, najwyższych oraz najdroższy apartamentowców na świecie.

czytaj dalej…

Nietopowe atrakcje Wrocławia – miejsca, których nie znajdziesz na każdej mapie turystycznej

Nietopowe atrakcje Wrocławia – czy jest coś więcej niż podają przewodniki? Wrocław to miasto wielu niezwykłych zakątków i ciekawych atrakcji. Większość przewodników oraz stron Internetowych poleca takie miejsca jak: Ostrów Tumski, stare miasto, Panorama Racławicka, czy też Hala Stulecia i ZOO. Oczywiście, są to najważniejsze miejsca turystyczne, ale tak naprawdę to tylko skromna część tego, co warto zobaczyć, będąc we Wrocławiu. Gdzie jeszcze warto się wybrać i co zobaczyć? Oto kilka naszych propozycji, których nie spotkasz w standardowym przewodniku! czytaj dalej…

Wrocław nocą, różne oblicza nocnego Wrocławia

Wrocław nocą. Kiedy zapada zmrok i zapalają się latarnie, Wrocław zmienia swój charakter. Staje się bardziej tajemniczy, nastrojowy i romantyczny, a ulice zapełniają się młodymi ludźmi, gotowymi do zabawy. Zaczyna tętnić w nim rytm nocnego życia Gdzie się wybrać, by poznać różne oblicza nocnego Wrocławia? Oto kilka podpowiedzi. czytaj dalej…