===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Perła Dolnego Śląska: Wrocław - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław to wyjątkowo chętnie odwiedzane przez turystów miasto. Jakie miejsca turyści odwiedzają najczęściej?

Rynek

Jest sercem współczesnego Wrocławia. W średniowieczu należał do największych placów targowych w Europie. W centrum Rynku znajduje się Stary Ratusz – perła gotyku. Przed zachodnią fasadą Ratusza znajduje się pomnik Aleksandra Fredry. Przed wschodnią umieszczono wierną replikę średniowiecznego pręgierza. Dziś na szczęście nikt już nie wymierza przy nim kar. Z czterech stron Stary Rynek otoczony jest pięknymi kamienicami.

Ostrów Tumski

Historia miasta zaczęła się na wyspie otoczonej Odrą. Najbardziej okazałym zabytkiem w tej najstarszej części Wrocławia jest katedra świętego Jana Chrzciciela. Znajduje się tutaj również gotycki dwupoziomowy kościół świętego Krzyża i świętego Bartłomieja. Od ponad stu lat w Muzeum Archidiecezjalnym przechowywana jest Księga Henrykowska. W zbiorach znajduje się także najstarszy w Polsce liczący ponad 700 lat dzwon „Świętosław”. Po zmroku można zobaczyć latarnika, który zapala gazowe latarnie.

Dzielnica Czterech Wyznań

Nazwa dzielnicy nawiązuje do położonych bardzo blisko siebie świątyń należących do czterech wyznań. Znajduje się tutaj: kościół katolicki, synagoga, kościół ewangelicko-augsburski, prawosławna cerkiew. Świątynie połączono ścieżką kulturową.

Ogród zoologiczny

Pod względem liczby gatunków zwierząt wrocławski ogród zoologiczny zajmuje pierwsze miejsce w Polsce. W starej części ogrodu, która pamięta jego założenie znajdują się zabytkowe zabudowania zamieszkałe przez niedźwiedzie, lwy, słonie, małpy. W części nowej mieszkają z kolei wielbłądy, żubry, antylopy. W najnowszej urządzone zostało Afrykarium: oceanarium z fauną wodną Afryki.

Park Szczytnicki

Największy i jednocześnie najstarszy park miasta jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców Wrocławia i turystów. Główną atrakcją parku jest Ogród Japoński. Park Szczytnicki jest piękny o każdej porze roku, ale szczególnie zachwyca wiosną, kiedy kwitną w nim azalie i rododendrony.