===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Zwiedzanie Wrocławia – Szlak Historii i Tradycji - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Zwiedzanie Wrocławia jest dosyć czasochłonne, jeśli nie masz zbyt dużo czasu, ale zależy ci na tym, aby poznać jego najważniejsze miejsca? Warto wziąć pod uwagę Szlak Historii i Tradycji Wrocławia, który prezentuje je w pigułce.

Jeden dzień to mało, aby zobaczyć wszystkie ciekawe zakątki Wrocławia. Gdy jednak nie mamy zbyt dużo czasu na zwiedzanie, warto wybrać się na spacer szlakiem prezentującym główne atrakcje turystyczne. Szlak Historii i Tradycji Wrocławia to doskonały wybór, ponieważ prowadzi on przez najważniejsze dla miasta punkty. Szlak jest pieszy i jego cała długość wynosi 7,5 kilometra. Można przemierzać go samodzielnie albo można skorzystać z pomocy przewodnika. Oprócz pieszego pokonywania szlaku można też wynająć rower miejski albo skorzystać z komunikacji miejskiej.

Zwiedzanie Wrocławia, przebieg szlaku wraz z odległościami:

  • Ostrów Tumski: 0 – 0,5 km
  • Wyspa Piasek: 0,5 – 0,7 km
  • Cypel Książęcy: 0,7 – 1,2 km
  • Rynek Starego Miasta: 1,2 – 2 km
  • Dzielnica Wzajemnej Tolerancji: 2 – 2,8 km
  • Dzielnica Walońska: 2,8 – 4,4 km
  • Most Grunwaldzki – Most Zwierzyniecki: 4,4 – 6,2 km
  • Wielka Wyspa: 6,2 – 7,5 km

 

Zwiedzanie rozpoczyna się na Ostrowie Tumskim, gdzie znajdują się zabytki związane z chrześcijańskimi początkami miasta, w tym najstarszy w mieście budynek – kościół św. Idziego. Następnie biegnie przez Wyspę Piasek i na Cypel Książęcy – to teren, gdzie w XIII wieku książęta wrocławscy ufundowali nowy zamek i klasztory. Kolejnym punktem jest Rynek Starego Miasta, gdzie możemy podziwiać ratusz oraz kamienice. Dzielnica Wzajemnej Tolerancji, inaczej zwana Dzielnicą Czterech Wyznań prezentuje z kolei różnorodność dawnego Wrocławia. Kolejnym przystankiem jest Dzielnica Walońska, gdzie w okresie średniowiecza zamieszkiwali walońscy tkacze. Jako że Wrocław jest związany z rzeką Odrą, również tutaj zahacza szlak. Prowadzi na najbardziej znane mosty miasta, czyli na Most Grunwaldzki i Most Zwierzyniecki. Spacer kończy się na Wielkiej Wyspie, gdzie znajdują się między innymi Park Szczytnicki, Zoo czy Pergola – miejsca wypoczynku mieszkańców Wrocławia.

Jeżeli zdecydujecie się pozostać dłużej w mieście polecamy wynająć apartament w centrum Wrocławia