===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Zwiedzanie Wrocławia z małym dzieckiem - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław to piękne i bardzo atrakcyjne miasto na Dolnym Śląsku. Na odwiedzających je turystów czeka mnóstwo atrakcji: muzea, zabytki architektury świeckiej i sakralnej, kina, parki, urocze knajpki i przytulne kawiarenki.

Oferta noclegów we Wrocławiu

Każdego roku Wrocław odwiedza mnóstwo turystów. Najwięcej turystów odwiedza miasto podczas  wakacyjnych miesięcy oraz w czasie długich weekendów. Nie brakuje wśród nich także rodzin z małymi dziećmi. Nawet w czasie największego natężenia ruchu turystycznego nie ma problemów ze znalezieniem wolnych miejsc noclegowych, Wrocław ma bowiem bardzo bogatą bazę noclegową. Rodziny z dziećmi, które chcą zwiedzić miasto bardzo chętnie decydują się na wynajem  apartamentu we Wrocławiu. Luksusowe apartamenty w centrum Wrocławia to opcja bardzo korzystna dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym, tymi trochę starszymi, ale też z niemowlakami. Apartament to w gruncie rzeczy samodzielne mieszkanie, w którym rodziny z dziećmi mogą czuć się wyjątkowo komfortowo i swobodnie. Głośne zabawy, płacz malucha nad ranem mogą być powodem do konfliktów z osobami, które mieszkają w sąsiednim pokoju hotelowym. W apartamencie takich konfliktów na pewno unikniemy. Pamiętajmy, że wyjeżdżając z dziećmi nawet na 2,3 dni musimy zabrać mnóstwo bagaży, im dziecko jest młodsze, tym bagaży jest więcej. W podróż musimy przecież zabrać nie tylko ukochaną zabawkę malucha, ale także podgrzewacz do mleka czy łóżeczka turystyczne. W apartamencie akcesoria te nie będą nam potrzebne. Na życzenie do apartamentu zostanie wstawione dodatkowe łóżeczko, a mleko podgrzejemy w aneksie kuchennym. Aneks jest wyposażony w niezbędne sprzęty, rodzice mogą przygotować dla dziecka nie tylko śniadanie i kolację, ale również obiad i podwieczorek.

Atrakcje czekające na dzieci we Wrocławiu

Dzieciom z pewnością spodoba się wizyta we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Wizyta w Afrykarium, w którym można podziwiać zwierzęta zamieszkujące podwodny świat Afryki to atrakcja, która z pewnością spodoba się nie tylko dzieciom, ale także i ich rodzicom. Z dziećmi można się we Wrocławiu wspaniale bawić w poszukiwanie krasnali. Ich poszukiwanie jest ogromną frajdą dla wszystkich. Niedawno we Wrocławiu zostało otwarte multimedialne muzeum Hydropolis. Dzieci dowiedzą się w nim nie tylko skąd bierze się woda, ale także poznają tajemnice, które skrywają oceaniczne głębiny. Starszym dzieciom możemy pokazać Ostrów Tumski wieczorem. To najstarsza dzielnica miasta, która po zmroku oświetlona jest mnóstwem gazowych latarni. Wrocław można podziwiać także z zupełnie innej perspektywy. W mieście udostępniono turystom aż pięć punktów widokowych: na wieży bazyliki kościoła garnizonowego, na kładce, która łączy wieże kościoła świętej Magdaleny, Wieżę Matematyczną, wieżę kościoła katedralnego oraz najnowszy taras widokowy w Sky Tower. W mieście czynnych jest także kilka fontann. Najwięcej turystów przyciąga Fontanna Multimedialna. Pokazy można oglądać przez 7 dni w tygodniu. Są niezwykle widowiskowe, zwłaszcza te w godzinach wieczornych.