===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Najważniejsze atrakcje Wrocławia- zwiedzamy Dolny Śląsk
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław to miasto słynące z pięknej architektury, spiżowych krasnali, a także nowoczesnych i unikatowych obiektów, nie tylko na skalę krajową. Zobacz, co warto zwiedzić w mieście nazywanym Kwiatem Europy.

Rynek – tętniące życiem miejsce spotkań

Wrocławski Rynek jest jednym z największych, dawnych placów targowych w kraju. Dlatego nie bez powodu w podziemiach rynku ciągle działa Piwnica Świdnicka, która należy do najstarszych europejskich lokali gastronomicznych. Wrocławski Rynek to aż 60 pięknych kamienic, które otaczają go z 4 stron. Niektóre z nich posiadają niezwykłą historię jak kamienica Pod Gryfami czy Pod Błękitnym Słońcem. Przechadzając się po rynku można podziwiać Stary i Nowy Ratusz, plac Solny, kościół Św. Elżbiety, szklaną fontannę, a nawet przejechać się dorożką konną. Turyści w okresie zimowym (listopad-grudzień) mają okazję wziąć udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

ZOO wraz z Afrykarium – unikat na skalę światową

Wrocławskie ZOO jest chętnie odwiedzanym miejscem przez turystów w każdym wieku. Na 33 ha powierzchni, ZOO chroni ponad 10 tys. zwierząt, także te, które są zagrożone wyginięciem. Turyści mogą podziwiać prawie 1 100 gatunków z różnych kontynentów. Warto wspomnieć, że w 2014 roku zostało otwarte Afrykarium, gdzie można zobaczyć rafę koralową Morza Czerwonego z około 1500 ryb i koralowców, faunę i florę rzeki Nil czy dżunglę w dorzeczu Kongo zamieszkaną przez krokodyle i manaty. Kompleks posiada 19 akwariów i basenów o łącznej pojemności 15 000 000 l wody.

Hala Stulecia – zabytkowa hala widowiskowo-sportowa

Hala Stulecia powstawała w latach 1911-13, a jej projekt stworzył Max Berg. Hala, zwana również Halą Ludową, znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do dzisiaj w jej murach odbywają się eventy, także na szeroką skalę, jak np. Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław. Turyści mogą zajrzeć do interaktywnego muzeum i w niebanalny sposób poznać genezę powstania hali oraz jej przemian. Hala Stulecia znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Ogrodu Japońskiego i Pergoli z Fontanną Multimedialną.

Muzeum Narodowe – jedno z najważniejszych polskich muzeów

Muzeum Narodowe we Wrocławiu posiada nie tylko cenne zbiory sztuki średniowiecznej, ale także niezwykłe kolekcje polskiej sztuki współczesnej. To właśnie tutaj znajdują się kolekcje słynnej rzeźbiarki Magdaleny Abakanowicz. Turyści mogą odwiedzić „salę osobliwości”, gdzie można podziwiać portret z ruszającymi się oczami czy egipską mumię.

Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie

Hydropolis to jedyne miejsce w Polsce, w którym można poznać całą historię inżynierii wodnej. Centrum przygotowuje także czasowe wystawy na pograniczu sztuki, ekologii, nauki i technologii. Wszystko po to, aby przypomnieć mieszkańcom planety Ziemia, jak bardzo istotna jest woda w różnych aspektach życia.

Powyższe atrakcje to tylko znikoma próba pokazania wszystkich walorów tego niezwykłego miasta. Na turystów czeka wiele miejsc, które są godne odwiedzenia. Nie sposób, zobaczyć je wszystkie w ciągu jednego dnia. Do dyspozycji turystów jest dobrze zorganizowana i bogata baza noclegowa.
Liczne schroniska młodzieżowe, hostele, pokoje gościnne, hotele czy też Kingsapartments – luksusowe apartamenty we Wrocławiu stwarzają nieograniczone możliwości noclegowe na każdą kieszeń turysty. Jednym słowem, warto zatrzymać się na dłużej i wraz z wrocławskimi krasnalami wyruszyć po niesamowitym szlaku kultury i rozrywki.