===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ ZOO we Wroclawiu - co możesz tam zobaczyć?
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu to najstarsze ZOO w Polsce, a jego popularność bije wszelkie rekordy. Nic dziwnego – niesamowite bogactwo fauny, a także umiejętne połączenie zabytkowych form z elementami nowoczesnej architektury sprawia, że jest to miejsce, do którego każdy zechce wrócić.

Odrobina historii

ZOO we Wrocławiu otwarto w 1865 roku, co czyni je najstarszym ogrodem zoologicznym w naszym kraju. Do niemych świadków historii zalicza się wiele XIX-wiecznych budynków, które nie tylko pamiętają tamte czasu, lecz nadal tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Co nie mniej ważne, historyczne tło znakomicie komponuje się z nowoczesnymi obiektami (jak np. unikalne w skali światowej Afrykarium), w czym m.in. tkwi źródło sukcesu jednej z głównych atrakcji stolicy Dolnego Śląska.

Zoo we Wrocławiu – co możemy tam zobaczyć?

Wrocławskie ZOO może poszczycić się ogromną ilością przedstawicieli królestwa zwierząt, którzy znaleźli dla siebie tutaj idealne warunki do życia i rozmnażania. Oprócz sztandarowych gatunków, takich jak lwy, tygrysy, słonie czy niedźwiedzie brunatne, goście mogą obserwować tutaj sympatyczne leniwce, dostojne żyrafy czy rezolutne lemury i surykatki. Prawdziwą atrakcję stanowi jeden z symboli wrocławskiego ZOO – osobliwe okapi.

Wartym uwagi obiektem jest motylarium, w którym zwiedzający mają okazję s swobodnie spacerować wśród latających wokół nich pięknych i kolorowych, monstrualnych rozmiarów motyli.

Dla zwolenników innego rodzaju wrażeń zarezerwowano cały szereg pawilonów tematycznych, jak np. pawilon Sahary, gdzie znajdziemy charakterystyczne dla pustyń wielbłądy i fenki,  Odrarium, przedstawiające faunę polskich rzek czy terrarium, kuszące bogactwem gadów i płazów, w tym majestatycznego warana z Komodo.

Prawdziwą wisienką na torcie jest  Afrykarium, jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w skali światowej, który bogactwem gatunków mógłby zawstydzić nie jeden ogród zoologiczny. Manaty, hipopotamy, pingwiny przylądkowe oraz kolorowe i efektowne ryby z raf koralowych, a wszystko to dostępne bez względu na panującą za oknem porę roku.

ZOO we Wrocławiu to unikalne miejsce, którego nie można pominąć w trakcie wizyty w stolicy Dolnego Śląska. Bogactwo gatunków zwierząt, a w tle zręczne połączenie historii z nowoczesnością sprawiają, że jest to miejsce, które jednocześnie bawi i uczy, zarówno dzieci, jak i dorosłych.