===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Wrocławskie ZOO - 2/2 - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocławskie ZOO stanowi jeden z najpopularniejszych i największych ogrodów zoologicznych w Europie. Na 33 hektarach mieszka ponad 10,000 zwierząt. To miejsce wyjątkowe, w którym człowiek jako naczelny gatunek spośród zwierząt, spotyka tysiąc innych gatunków kręgowców i bezkręgowców.

Kogo spotka się w Ogrodzie Zoologicznym

We wrocławskim ZOO znajduje się ponad 10,000 zwierząt reprezentujących ponad 1,000 gatunków. Liczby te wskazują jedynie na zwierzęta posiadające szkielet, to znaczy kręgowce, do których zaliczają się ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki. W ogrodzie zoologicznym znajdują się jednak również zwierzęta nieposiadające szkieletu, to znaczy bezkręgowce. Nie na darmo ogród zoologiczny we Wrocławiu zamieszczono na listach prestiżowych stowarzyszeń takich jak: Światowe Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów oraz Europejskie Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

Druga brama wejściowa do wrocławskiego ZOO – fot.: Wikipedia

Druga brama wejściowa do wrocławskiego ZOO – fot.: Wikipedia

Ważne obiekty we wrocławskim ZOO

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu obfituje nie tylko w liczne gatunki zwierząt, ale również w obiekty, w których one mieszkają. Wiele z tych monumentalnych obiektów uchodzi za zabytkowe lub przynajmniej ciekawe pod względem architektonicznym. Do najważniejszych z nich należą: baszta niedźwiedzi, terrarium, pawilon ryb, pawilon ptaków, słoniarnia oraz trzy bramy wejściowe. Największą popularnością cieszy się Afrykarium-Oceanarium otwarte w roku 2014, gdzie prezentuje się ekosystemy fauny afrykańskiej.

  1. Pierwsza brama wejściowa:

Obiekt z roku 1885. Bramie towarzyszy nawiązujący do architektury minionych epok ceglany budynek, na którym widnieją płaskorzeźby. To pierwsza brama wejściowa do ZOO we Wrocławiu, znajdująca się przy Moście Zwierzynieckim.

  1. Druga brama wejściowa:

Obiekt z roku 1912. Bramie towarzyszy nawiązujący do architektury japońskiej drewniany budynek, gdzie urzęduje dyrekcja Ogrodu Zoologicznego. To druga brama wejściowa do ZOO we Wrocławiu, znajdująca się przy wale nad Odrą.

  1. Trzecia brama wejściowa:

Obiekt z roku 1935. Okazała brama autorstwa znanego architekta Richarda Konwiarza stanowi modernistyczne nawiązanie do Bramy Brandenburskiej. To trzecia i czynna obecnie brama wejściowa do ZOO we Wrocławiu, znajdująca się przy ul. Wróblewskiego.