===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Wrocławskie kamienice poznaj Wrocław razem z nami
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

W każdym europejskim mieście znajdują się jakieś kamienice. Wrocław najpiękniejsze posiada na Przedmieściu Oławskim, na Przedmieściu Odrzańskim oraz na Rynku. To między innymi Kamienica Pod Złotym Słońcem, Kamienica Pod Srebrnym Słońcem, Kamienica Pod Siedmioma Elektorami, Kamienica Pod Złotym Półksiężycem i Kamienica Pod Złotą Gwiazdą.

Kamienica Pod Złotym Słońcem

Kamienica Pod Złotym Słońcem znajduje się na zachodniej pierzei Rynku. Początkowo gotycki, a obecnie barokowy obiekt powstał w trzynastym wieku. W kamienicy mieści się Muzeum Pana Tadeusza. Kamienica Pod Złotym Słońcem jako jedna z nielicznych przetrwała Oblężenie Wrocławia w 1945 roku.

Kamienica Pod Srebrnym Słońcem

Kamienica Pod Srebrnym Słońcem, znana również jako Kamienica Pod Błękitnym Słońcem lub Kamienica Pod Niebieskim Słońcem, znajduje się na zachodniej pierzei Rynku. Początkowo gotycki, a obecnie obiekt w stylu empirepowstał w trzynastym wieku. W kamienicy mieści się pasaż handlowo-biurowy. Kamienica Pod Srebrnym Słońcem jako jedna z nielicznych przetrwała Oblężenie Wrocławia w 1945 roku.

kamienice 1

Kamienice Pod 7 Elektorami, Pod Srebrnym Słońcem, Pod Złotym Słońcem na Rynku we Wrocławiu – fot.: Vox Vratislaviensia

Kamienica Pod Siedmioma Elektorami

Kamienica Pod Siedmioma Elektorami znajduje się na zachodniej pierzei Rynku. Początkowo gotycki, a obecnie barokowy obiekt powstał w trzynastym stuleciu. W kamienicy znajdują się lokale mieszkaniowe. Kamienica Pod Siedmioma Elektorami jako jedna z nielicznych przetrwała Oblężenie Wrocławia w 1945 roku.

kamienice 2

Kamienice Pod Złotym Półksiężycem, Pod Głową Świętego Jana Chrzciciela – fot.: Vox Vratislaviensia

Kamienica Pod Złotym Półksiężycem

Kamienica Pod Złotym Półksiężycem znajduje się na północnej pierzei Rynku. Początkowo gotycki, a obecnie manierystyczny obiekt powstał w czternastym stuleciu. W kamienicy znajdują się lokale mieszkaniowe. Kamienica Pod Złotym Półksiężycem doczekała się rekonstrukcji po Oblężeniu Wrocławia w 1945 roku.

Kamienica Pod Złotą Gwiazdą

Kamienica Pod Złotą Gwiazdą znajduje się na wschodniej pierzei Rynku. Obiekt w stylu architektury eklektycznej powstał w osiemnastym stuleciu. W kamienicy mieści się bank. Kamienica Pod Złotą Gwiazdą doczekała się rekonstrukcji po Oblężeniu Wrocławia w 1945 roku.