===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Wrocławski Rower Miejski – jak z niego korzystać? - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Chcesz pojeździć na rowerze po Wrocławiu, ale nie masz własnego? Zależy ci na tym, aby wygodniej zwiedzać miasto na dwóch kółkach? W takim przypadku warto skorzystać z Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Jak to działa?

WRM, czyli Wrocławski Rower Miejski jest alternatywnym środkiem transportu, dzięki któremu możliwe jest szybkie poruszanie się po mieście. Stanowi bardzo dobre uzupełnienie komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Do dyspozycji wypożyczających jest 76 stacji rowerowych rozlokowanych w całym mieście wraz z 760 rowerami miejskimi. Skorzystanie z Wrocławskiego Roweru Miejskiego nie jest takie trudne, jak może się wydawać. Musimy wykonać tylko kilka prostych korków.

  1. Dołączenie do WRM

Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na stronie internetowej Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Podczas rejestracji podajemy swoje dane i akceptujemy regulamin. Następnie wpłacamy 10 złotych opłaty inicjacyjnej. Cała rejestracja wraz z zapłatą zajmuje zaledwie 1 minutę. Od tego momentu możemy wypożyczać rowery. wroclawskirower.pl

  1. Wypożyczenie roweru

Gdy chcemy wypożyczyć rower miejski we Wrocławiu, musimy po prostu podejść do terminala, nacisnąć na przycisk z napisem „Wypożycz”, a potem postępować zgodnie z informacjami zwartymi na wyświetlaczu. Rower zostaje wtedy automatycznie zwolniony albo należy rozpiąć go z użyciem otrzymanego 4-cyfrowego kodu pojawiającego się w aplikacji lub na terminalu. Rower można wypożyczyć też poprzez kontakt z infolinią.

  1. Oddanie roweru

Oddanie roweru jest jeszcze prostsze niż jego wypożyczenie. W tym celu wprowadzamy rower do elektrozamka – nie musimy podchodzić już do terminala. Gdy na stacji nie ma wolnego miejsca, wtedy możemy przypiąć rower z użyciem zamka szyfrowego do stojaka lub do innego roweru. W tym przypadku musimy podejść do terminala i wykonać odpowiednie czynności.

Pierwsze 20 minut korzystania z roweru miejskiego we Wrocławiu jest zawsze darmowe. Za wypożyczenie go od 20 do 60 minut zapłacimy 2 złote, a potem za każdą kolejną godzinę – 4 złote. Aby konto było aktywne, musimy utrzymywać jego poziom na minimum 10 złotych.