===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Weekend we Wrocławiu z rodziną - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. Na turystów czeka tutaj mnóstwo imprez kulturalnych i dziesiątki zabytków. Stolica Dolnego Śląska to miejsce idealne na weekendowy wypad wraz z całą rodziną. Każdy – niezależnie od tego, ile ma lat – znajdzie tutaj coś dla siebie.

Wrocławskie krasnale

To atrakcja, która przypadnie do gustu nie tylko dzieciom. Obecnie figurek spiżowych krasnali jest około 400. Można się na nie natknąć niemal na każdym kroku: stoją pod wieloma budynkami, wspinają się po gazowych latarniach. Tropienie skrzatów to atrakcja nie tylko dla dzieci, ale także dla osób dorosłych, które chciałyby zwiedzić miasto w mniej konwencjonalny sposób. W mieście organizowane są specjalne wycieczki szlakiem krasnali; można je tropić także samodzielnie, co ułatwi przygotowana specjalnie dla turystów mapka. Wrocławskie krasnale mają własną stronę internetową, z której można bezpłatnie ściągnąć i wydrukować mapkę. Znaleźć je można między innymi na Wyspie Piaskowej, Rynku i Placu Solnym.

Poznajemy podwodny świat Afryki

Wrocławski ogród zoologiczny może pochwalić się ogromnym, jedynym w Polsce obiektem o nazwie Afrykarium. Na jego terenie wybudowanych zostało 21 akwariów i liczne baseny, które stały się domem dla około 250 gatunków ryb i innych morskich stworzeń. Do największych atrakcji na terenie Afrykarium należy podwodny tunel z dużą ilością gatunków ryb. W Afrykarium mieszkają nie tylko ryby, ale także rekiny, mureny, hipopotamy i żółw zielony. Podwodnych gatunków zobaczymy o wiele więcej. Afrykarium udostępnia swoje akwaria i baseny przez cały tydzień. Bilet wstępu, który umożliwia wstęp zarówno do Afrykarium, jak też do ogrodu zoologicznego kosztuje 45 złotych. Bilety ulgowe są do nabycia w cenie 35 złotych. Zoo sprzedaje także bilety rodzinne. Bilet ten przeznaczony jest dla osób dorosłych z jednym, maksymalnie trojgiem dzieci. Bilet rodzinny kosztuje 150 złotych.

Spacerem po Rynku i Starym Mieście

Są sercem Wrocławia. Pośrodku Rynku stoi Ratusz – jeden z najpiękniejszych gotyckich zabytków architektury świeckiej nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Rynek otaczają kamieniczki zbudowane w stylu gotyckim, renesansowym, barokowym i klasycystycznym. Najpiękniejsze (naszym zdaniem) z nich to: zbudowany w stylu gotycko-renesansowym Jaś (mieści się w niej Muzeum Krasnoludków) oraz zbudowana w stylu barokowym Małgosia.

Inne atrakcje dla małych i dużych turystów

Na pewno warto zabrać dzieci do multimedialnego muzeum Hydropolis. Wycieczkę do tego muzeum można połączyć z wizytą w ogrodzie zoologicznym, gdyż jest zlokalizowane w jego pobliżu. Całą rodziną warto odwiedzić Dworzec Świebodzki, na którym zbudowano ogromną makietę kolejki. Koniecznie trzeba także pospacerować po Moście Tumskim, który prowadzi do najstarszej części Wrocławia – Ostrów Tumski. Ogromnych, niezapomnianych wrażeń dostarczy wieczorny spacer po średniowiecznych zaułkach, które oświetlają gazowe latarnie. Ulubionym punktem zwiedzanie Wrocławia jest także Park Szczytnicki.