===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Ulice Wrocławia - 2/2 - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław jako duża metropolia posiada wiele ważnych arterii. Komunikują one ze sobą nie tylko konkretne miejsca we Wrocławiu, ale również sam Wrocław z innymi miejscowościami. Najbardziej znaczące ulice we Wrocławiu to: ulica Kościuszki, ulica Legnicka, ulica Podwale, ulica Trzebnicka, ulica Grabiszyńska, ulica Powstańców Śląskich oraz ulica Osobowicka.

Ulica Trzebnicka

Ulica Trzebnicka to ulica prowadząca z centrum miasta na północne rejony miasta, która zaczyna się od placu  św. Macieja a kończy ulicą Żmigrodzką. Licząca ponad 1 kilometr długości ulica Trzebnicka mieści się na Przedmieściu Odrzańskim i Kleczkowie we Wrocławiu. Wytyczono ją w 1868 roku, nazywając Trebnizerstrasse, a z czasem ulicą Trzebnicką. Ulicę Trzebnicką wypełniają historyczne i secesyjne kamienice rodem z dziewiętnastego stulecia, które jako jedne z nielicznych w mieście przetrwały Festung Breslau w 1945 roku.

Ulica Osobowicka

Ulica Osobowicka to najdłuższa ulica we Wrocławiu, biegnąca na północnych rejonach miasta, której przedłużenie z jednej strony stanowi ulica Na Polance, a drugiej ulica Wędkarzy. Licząca ponad 6 kilometrów długości ulica mieści się na osiedlach Osobowice, Różanka i Rędzin we Wrocławiu. Jej nazwy kolejno to: Oswitzer Strasse, ulica Osoobiwcka. Przy ulicy Osobowickiej, oprócz niewielkich domków, rozpościera się pierwsza co do wielkości nekropolia w mieście – Cmentarz Osobowicki.

Ulica Rzeźnicza we Wrocławiu – fot.: Vox Vratislaviensia

Ulica Powstańców Śląskich

Ulica Powstańców Śląskich to jedna z najdłuższych ulic we Wrocławiu, biegnąca od centrum miasta na południowe rejony miasta, której przedłużenie z jednej strony stanowi ulica Świdnicka, a z drugiej strony ulica Karkonoska, przy czym przecina ją jeszcze słynne Rondo, czyli plac Powstańców Śląskich. Licząca niemal 4 kilometry długości ulica mieści się na osiedlu Południe we Wrocławiu. Jej nazwy kolejno to: Kleinburgerstrasse, Kaisser Wilhelm Strasse, ulica Powstańców Śląskich. Przy ulicy Powstańców śląskich oprócz kamienic i bloków wyrasta najwyższy budynek w mieście, czyli Sky Tower.

Ulica Grabiszyńska

Ulica Grabiszyńska to jedna z najdłuższych ulic we Wrocławiu, biegnąca od centrum miasta na południowe rejony miasta, której przedłużenie z jednej strony stanowi plac Legionów, a z drugiej strony ulica Solskiego. Licząca niemal 5 kilometrów długości ulica mieści się na osiedlu Grabiszyn we Wrocławiu. Jej nazwy kolejno to: Grabschener Strasse, ulica Grabiszyńska. Przy ulicy Grabiszyńskiej oprócz bloków i zakładów, rozpościera się druga co do wielkości nekropolia w mieście – Cmentarz Grabiszyński.