===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Turystyczne atrakcje we Wrocławiu czyli co warto zobaczyć
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław jest pięknie położonym miastem na terenie Niziny Śląskiej. Na zwiedzaniu jego zabytków i innych atrakcji można spędzić wiele dni. Które miejsca we Wrocławiu odwiedzane są najczęściej?

Rynek i Ratusz

W centrum Rynku położonego w środku Starego Miasta znajduje się przepiękny gotycki Stary Ratusz. Budynek Ratusza zaliczany jest do najpiękniejszych świeckich budowli gotyckich w Europie. Jego budowę prowadzono od roku 1299 do 1504 w kilku etapach. Szczególną uwagę warto zwrócić na ozdobioną licznymi rzeźbami elewację budynku. Nad dawnym wejściem do Ratusza od wschodniej strony znajduje się zamontowany już w XIV wieku zegar. Dlaczego Ratusz nazywa się Stary? Miasto ma bowiem jeszcze jeden ratusz wzniesiony w drugiej połowie XIX wieku. W podziemiach Starego Ratusza działa piwiarnia „Piwnica Świdnicka”, w podziemiach Nowego browar Spiż.
Aula Leopoldina

Jest najbardziej reprezentacyjną salą Uniwersytetu Wrocławskiego. Aulę wzniesiono w pierwszej połowie XVIII stulecia. Jej barokowy wystrój, a szczególnie freski Franza J. Mangolda zapierają dech w piersiach. Aula ma wspaniałą akustykę, często więc odbywają się w niej koncerty muzyczne. Częścią gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego jest także Wieża Matematyczna. To idealne miejsce dla osób, które chcą zobaczyć panoramę miasta – na wieży na wysokości 42 metrów znajduje się taras widokowy. Na drugiej kondygnacji wieży znajduje się wystawa poświęcona astronomii. Gmach Główny także zaliczany jest do zabytkowych budowli Wrocławia. Mieści się w dawnym, zbudowanym na początku XVIII wieku w stylu barokowym kolegium jezuickim.

Kolejkowo

Wrocław ma nie tylko piękny dworzec główny, ale także mniejszy od niego Dworzec Świebodzki. Oba dworce dzieli odległość około 1,5 kilometra. Z Dworca Świebodzkiego pociągi już nie odjeżdżają. Dzięki temu można było zbudować w jego pomieszczeniach największą w Polsce makietę kolejową. Makieta ma torowisko o długości 430 metrów. Porusza się po niej 15 pociągów, jest mnóstwo figurek ludzi i zwierząt, mnóstwo budynków w tym miniatury budowli z całego Dolnego Śląska.