===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Stadion Wrocławski dla zwiedzających - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Przyciągająca uwagę bryła, nowoczesne rozwiązania techniczne, wszechstronne zastosowanie – to Stadion Wrocławski, który powstał z okazji mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012. Nie każdy jednak wie, że na stadion możemy wejść nie tylko z okazji różnych imprez, ale również możemy zwiedzić go i zobaczyć, jak wyglądają niedostępne na co dzień dla widzów miejsca.

Oficjalne otwarcie Stadionu Wrocławskiego miało miejsce we wrześniu 2011 roku. Zostało ono uświetnione przez koncert George’a Michaela z projektem Symphonica. W trakcie rozgrywek EURO swoje spotkania miały tutaj drużyny Polski, Czech, Rosji i Grecji. Aktualnie stadion służy do organizacji różnych wydarzeń sportowych oraz kulturalnych, znajdują się na nim także sale konferencyjne i bankietowe, gdzie organizowane mogą być bankiety, wesela, studniówki, klub fitness oraz tor kartingowy. Również Stadion Wrocław udostępniony jest dla zwiedzających. Do dyspozycji zainteresowanych są też tematyczne trasy z przewodnikiem, które prezentujemy poniżej.

Trasy zwiedzania na Stadionie Wrocławskim:

  • Trasa Piłkarska – pozwala na poznanie Stadionu Wrocław oczami gwiazdy piłki nożnej. Możliwe jest odwiedzenie szatni, zobaczenie dedykowanego zawodnikom wejścia, odpoczęcie na ławce rezerwowych oraz odwiedzenie sali, w której odbywają się konferencje prasowe.
  • Trasa Dziennikarska – prezentuje przestrzenie dedykowane dla dziennikarzy, w tym stanowiska komentatorskie, salę konferencji prasowych czy ścianki do wywiadów z gwiazdami.
  • Trasa Bezpieczeństwa – podczas niej możemy poznać tajniki pracy służb zabezpieczających stadion. Jednym z punktów jest odwiedzenie stadionowego aresztu!
  • Trasa VIP – podczas niej możemy odwiedzić strefy przeznaczone dla VIP-ów.
  • Trasa dla Najmłodszych – przeznaczona dla dzieci do lat 7, pozwala na zobaczenie stadionu oraz wzięcie udział w różnych zabawach.

Więcej informacji dotyczących zwiedzania Stadionu Wrocławskiego możemy znaleźć na jego stronie internetowej pod adresem: http://www.stadionwroclaw.pl/html/index.php/pl/#rozrywka.