===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Rynek we Wrocławiu - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Rynek we Wrocławiu to jeden z najpiękniejszych placów w Europie. Niektóre budowle położone w centrum miasta zostały prawdziwymi symbolami miasta, chętnie fotografowanego przez turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska. Wybierz się na spacer malowniczym Rynkiem we Wrocławiu.

Ozdobą rynku w każdym mieście jest stojący przy nim Ratusz. Nie inaczej jest we Wrocławiu, choć i pod tym względem miasto zaskakuje odwiedzające go osoby, gdyż znajdują się tu dwa budynki ratuszowe – Ratusz Stary, pochodzący z czasów średniowiecza i Ratusz Nowy, do dziś wykorzystywany przez urzędników magistrackich, na czele z prezydentem miasta. Z punktu widzenia turystów bardziej godny uwagi jest Stary Ratusz. Piękna gotycka architektura jest przedmiotem podziwu, podobnie jak dawny zegar, bardzo często traktowany jako jeden z najważniejszych symboli Wrocławia, przez lata był wykorzystywany jako symbol wielu programów tworzonych przez wrocławski oddział Telewizji Polskiej.

Wrocławskie kamieniczki

Poza imponującym budynkiem Starego Ratusza warto również zwrócić uwagę na istniejące przy Rynku malownicze kamieniczki. W niektórych możesz znaleźć bardzo ciekawe miejsca, między innymi otwarte przed kilkoma miesiącami Muzeum Pana Tadeusza, w którym podziwiać można rękopis najsłynniejszego polskiego poematu, jak również dowiedzieć się sporo o epoce romantyzmu.

Wrocławski Rynek to także niewielkie uliczki, przypominające o dawnych czasach, kiedy to miejsce było przede wszystkim największym placem targowym. Ulokowane tu nieduże sklepiki oferują wyroby rękodzielnicze, antyki czy dzieła sztuki. Te lokale to doskonałe miejsce na zrobienie zakupów w trakcie wizyty w stolicy Dolnego Śląska.

Rynek we Wrocławiu – tu wypoczniesz i nie tylko

Po trudach zwiedzania możesz odpocząć i posilić się w jednej z wielu restauracji, jakie znajdują się na wrocławskim Rynku. To właśnie tutaj znajduje się Piwnica Świdnicka, będąca najdłużej działającą restauracją w Europie. Równie popularny jest także wrocławski Spiż, będący pierwszym po 1989 roku mini browarem, w którym sprzedawane jest piwo warzone na miejscu. Wizyta we Wrocławiu nie może być pełna bez odwiedzenia tego kultowego miejsca.