===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Co możemy zobaczyć we Wrocławiu? - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Wrocław został założony w średniowieczu na położonych na Odrze wyspach. Ma więc długą i bardzo bogatą historię. Na turystów czekają jednak nie tylko zabytkowe budowle.

Spacerem po Rynku

Jeden z największych rynków w kraju otaczają przepiękne kamienice. Niektóre z nich przetrwały najbardziej tragiczny okres w dziejach miasta jakim było oblężenie przez wojska radzieckie w 1945 roku. Inne musiały zostać odrestaurowane. Kamienice powstawały w różnych okresach z dziejów miasta. Jedne są więc zbudowane w stylu gotyckim, inne renesansowym, a jeszcze inne w stylu barokowym i klasycystycznym. Podziwianie wrocławskich kamienic warto zacząć od najbardziej popularnych. Są to kamienice gotyckie kamienice Jaś i Małgosia. Charakteru Rynkowi z pewnością dodaje sylwetka Ratusza. W jednej z ratuszowych sal – Mieszczańskiej – urządzono galerię sławnych mieszkańców Wrocławia. Znajdują się tutaj między innymi podobizny: Edith Stein, Henryka I Brodatego, Jadwigi Śląskiej, Wandy Rutkiewicz, Henryka Tomaszewskiego. Przechadzając się do Rynku, warto wytężać wzrok w poszukiwaniu niewielkich krasnali. Ich poszukiwanie to świetna atrakcja, która sprawia przyjemność nie tylko najmłodszym.

Ogród zoologiczny

Cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców jak i turystów. Wrocławskie zoo zostało założone w 1868 roku. Jego najstarsza część jest bardzo mocno zadrzewiona, jest w niej również sporo stawów. Wrocławski ogród zoologiczny ma nową atrakcję: Afrykarium. Oceanarium przyciąga prawdziwe tłumy. Wybierając się do niego w czasie weekendu, pomyślmy o dokonaniu wcześniej rezerwacji. Zaoszczędzimy w ten sposób sporo czasu. Obecnie bilety można zakupić za pośrednictwem Internetu. To świetne rozwiązanie. System został skonstruowany tak, że bez trudu zakupimy bilety na wybrany przez siebie dzień. Jeśli więc chcemy uniknąć długiego stania w kolejkach, koniecznie trzeba postawić na sprzedaż internetową.

Park Szczytnicki i Ogród Botaniczny

Trochę czasu warto poświęcić również na wizytę w Parku Szczytnickim. Park jest piękny szczególnie jesienią, a do najbardziej urokliwych zakątków należy Ogród Japoński. Jest to jedno z bardziej niezwykłych miejsc w całym Wrocławiu. Elementy kultury japońskiej, które dostrzec można tutaj na każdym kroku to bez wątpienia coś, czego próżno szukać w innych polskich miastach. Ogród Japoński szczególnie pięknie prezentuje się zwłaszcza jesienią, kiedy do porastające go drzewa mienią się tysiącem barw. Jeśli lubimy przyrodę, powinniśmy wybrać się także do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Ogród powstał na terenie, które niegdyś zajmowały miejskie fortyfikacje. Podobnie jak historia ogrodu zoologicznego, czy Parku Szczytnickiego, także historia ogrodu botanicznego zaczęła się w XIX stuleciu. Nie ma już w nim niestety Palmiarni. Nie wiadomo też, czy kiedykolwiek zostanie odbudowana.

Wrocław to piękne miasto, które ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jeśli więc szukasz miejsca na ciekawy wyjazd, nie chce się nudzić, postaw na stolicę Dolnego Śląska.