===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Morskie Oko we Wrocławiu - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Morskie Oko jest jojazone przede wszystkim z Zakopanem. Jednak zbiornik wodny o takiej właśnie nazwie znajduje się również we Wrocławiu. Dokładnie jest to kąpielisko, które położone jest na osiedlu Zalesie, w obrębie tak zwanej Wielkiej Wyspy. Jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców w trakcie upalnych dni lata.

Chociaż Wrocław ma swój aquapark oraz wiele różnych basenów, nic nie zastąpi wypoczynku nad wodą na świeżym powietrzu. Wtedy jednym z kierunku jest Kąpielisko Morskie Oko. W przeszłości obiekt ten był glinianką, obecnie jest przystosowanym do kąpieli zbiornikiem wodnym.

Kąpiel w Morskim Oku

Morskie Oko jest położone w rejonie dawnego ramienia rzeki Odry, którego pozostałością jest znajdujący się obok fragment starorzecza – tak zwana Czarna Woda. W kierunku północnym od zbiornika znajduje się Wzgórze Kilimandżaro, a następnie Kanał Powodziowy. Obecnie cały akwen ma powierzchnię liczącą 5 hektarów. Jest bardzo dobrze przygotowany dla odwiedzających. Wokół znajduje się teren do plażowania, który ma aż 10 hektarów powierzchni. W okolicy znajdują się również inne atrakcje dla młodszych i starszych, między innymi boiska, zjeżdżalnie, brodzik, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia kajaków, siłownia, korty tenisowe, restauracja i bar. Więcej informacji dotyczących kąpieliska możemy znaleźć na stronie internetowej: http://www.spartan.wroc.pl/pl/oferta/kapieliska_i_baseny_letnie/kapielisko_morskie_oko.html.

Kąpielisko Morskie Oko w Przeszłości

Pierwsze projekty tego wrocławskiego kąpieliska tworzone był już na początku ubiegłego wieku, w latach 1910, 1911 oraz 1912. Włączały one pływalnię i plażę, a także dodatkową infrastrukturę, w tym restaurację przy wejściu na kąpielisko. Plany te nie zostały jednak zrealizowane. W 1927 roku powstał kolejny projekt, który został zrealizowany rok później. Wówczas dokonano także zmodernizowania kąpieliska – powstało wtedy ujęcie z Czarnej Wody, która zasilana jest z Kanału Powodziowego. Także przygotowano odpowiedni upust wody, zbudowano drewniane pomosty, wydzielono kąpielisko dla dzieci oraz osób uczących się pływać. Po stronie wschodniej znalazł się dziedziniec oraz pawilony z kasami, biurami, restauracją. Ponowna modernizacja kąpieliska miała miejsce w roku 1970. Drewniane pomosty zostały zbudzone i zamiast nich stworzono solidniejsze w technologii żelbetowej. Zbudowano też zjeżdżalnię oraz korty tenisowe.