===>/home/kings/domains/kingsapartments.pl/public_html/blog/ Bulwar Xawerego Dunikowskiego - Kings Apartments Blog
RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Zaznacz stronę

Od Mostu Piaskowego do Mostu Pokoju we Wrocławiu ciągnie się piękny, nowy Bulwar Xawerego Dunikowskiego. Miejsce to koniecznie trzeba odwiedzić podczas wizyty w mieście spotkań. Idealny zakątek na spacer bądź zwyczajne rozmowy na jednej z ławek porozstawianych po całym bulwarze. Klimat jaki tam panuje jest naprawdę niepowtarzalny, warto się jednak o tym przekonać na własnej skórze.

Trochę historii

XIX i początki XX wieku to były dla tego miejsca czasy świetności, znajdował się tam bowiem port parowców. Niezbędny był on zarówno do transportu ludzi jak i towarów. W 2015 roku rozpoczął się remont tego pięknego zakątka i już 16 kwietnia 2016 roku został on uruchomiony jako trasa widokowo-spacerowa. Aktualnie całe nabrzeże bulwaru jest bardzo umocnione brukiem oraz ścianami oporowymi. Jego długość to około osiemset metrów.

Skąd nazwa Bulwar Xawerego Dunikowskiego?

Miejsce to zostało nazwane na cześć słynnego polskiego rzeźbiarza i malarza. Co ciekawe – Dunikowski był również wybitnym pedagogiem. Nazwę nadano mu w lutym 1965 roku, niedługo po śmierci artysty. Piękny gest miał upamiętnić jego postać, gdyż był on ważny dla Wrocławia. Xawery Dunikowski w 1959 roku uzyskał bowiem tytuł profesora po to, aby niedługo później zostać wybrany na kierownika katedry rzeźby w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych. Instytucja ta znajduje się natomiast właśnie w stolicy Dolnego Śląska. Uznano zatem, że Bulwar Xawerego Dunikowskiego będzie odpowiednim upamiętnieniem tej ważnej dla miasta postaci.

Nocleg we Wrocławiu

Chcesz odwiedzić Bulwar Xawerego Dunikowskiego, jednak nie mieszkasz we Wrocławiu? Nic prostszego – wystarczy zarezerwować odpowiedni apartament i spędzić cudowny weekend w mieście spotkań. Wówczas możesz zaplanować sobie wizytę na bulwarze jako jeden z punktów wycieczki. Mieszkając w centrum miasta możesz spokojnie dojść w ten wspaniały zakątek na piechotę.

Bulwar Xawerego Dunikowskiego to wspaniale zagospodarowany południowy brzeg Odry. Dzieje się tu sporo – od zlotu food trucków aż po kultowe Dni Odry we Wrocławiu. Jedno jest pewne – będąc w stolicy Dolnego Śląska nie można odmówić sobie wizyty w tym miejscu.