RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Przyjazd:
Noce:
Wyjazd:
Liczba osób w pokoju:

Epidemia COVID19 wiele zmienił w turystyce zarówno międzynarodowej, jak i krajowej, wiele osób obawia się o swoje zdrowie i decyduje się na odwołanie rezerwacji i spędzenie wakacji w domu. Są też tacy, którzy urlop postanowili spędzić w kraju, poznając uroki Polski. Decydując się na wypoczynek nad Wisłą, trzeba jednak pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Zobacz, jak zwiedzać i odpoczywać w dobie COVID 19.

Podstawowe środki bezpieczeństwa – maseczki, dezynfekcja, odległość

Bez względu na to, czy urlop będzie spędzać się w miejscu zamieszkania, czy wyjedzie na wakacje w Polsce lub za granicę, trzeba pamiętać o środkach bezpieczeństwa. Wiele z nich narzucone jest przez prawo, a ich nieprzestrzeganie wiąże się z mandatem – kary te są niezwykle dotkliwe pod względem finansowym. Spędzając wakacje w Polsce, np. we Wrocławiu trzeba pamiętać o tym, aby we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych takich jak muzea, wystawy, sklepy, kina i inne nosić maseczkę. Powinna ona być noszona tak, aby zasłaniać usta i nos. Kolejną zasadą jest zadbanie o dezynfekcje. Ręce należy myć często co 30-60 minut. Ręce powinno się myć wodą z mydłem, dokładnie w każdym miejscu. Jeśli nie ma się dostępu do takich środków, to pomóc może żel antybakteryjny na bazie alkoholu. Tego typu preparaty znaleźć można w drogeriach i aptekach. We Wrocławiu dystrybutory z płynami do dezynfekcji znajdują się przed wejściem do wszystkich atrakcji i zabytków. Dobrze jest z nich korzystać.

Zwiedzając Wrocław i korzystając z jego atrakcji, trzeba zachować odpowiedni dystans od innych ludzi. Ten zalecany to 1,5-2 metry. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Do powyższych zasad powinien stosować się każdy turysta bez względu na wiek czy obecny stan zdrowia.

Bezpieczne noclegi – domki, apartamenty

Wybierając się na wakacje, trzeba zadbać o bezpieczny nocleg. Najlepszym wyborem będzie prywatny apartament lub domek. Dzięki tej opcji do minimum ograniczy się kontakt z innymi ludźmi – obsługą hotelową czy innymi gośćmi. Plusem będzie to, że nie będzie się narażonym na kontakt z powierzchniami, które dotykały inne osoby, a które od razu nie zostały zdezynfekowane. W prywatnym apartamencie całą przestrzeń noclegową, kuchenną, jadalnianą i sanitarną ma się tylko do swojej dyspozycji. Do mieszkania nie wchodzi pokojówka czy sprzątaczka, dzięki temu można czuć się bezpiecznie. Warto również wspomnieć, że właściciele prywatnych apartamentów w dobie COVID 19 dbają o to, aby proces sprzątania był zgodny z wytycznymi dot. bezpieczeństwa. Oznacza to, że sprzątanie obejmuje m.in.: pranie pościeli w wysokich temperaturach, dezynfekcję wszystkich twardych powierzchni, a także tych często dotykanych np. Klamek czy włączników światła. Bezpieczne apartamenty to także te ozonowane. Taka dbałość sprawia, że goście nie muszą obawiać się o swoje zdrowie.

Gdzie się wybrać, by uniknąć tłumów turystów?

Najlepszym sposobem na uniknięcie zarażenia jest unikanie dużych skupisk ludzi. W związku z tym powstaje pytanie, gdzie się wybrać, aby uniknąć tłumów turystów. Praktyka pokazuje, że wiele osób uznało, że najlepiej wybrać się na łono przyrody, gdzie turystów zazwyczaj było mało. Sprawiło to, że na plażach, szlakach górskich czy na Mazurach spotkać obecnie można rzesze turystów. Jeśli więc chce się ich naprawdę uniknąć, to obecnie najlepszym miejscem są miasta. Wiele z nich jest praktycznie puste i oprócz mieszkańców nie ma nikogo. Dzięki temu nie tylko uniknie się tłumów, ale i będzie mogło zwiedzić zabytki, do których jeszcze rok temu ustawiały się kolejki. W Polsce miastami wartymi odwiedzenia jest Wrocław, Kraków. Warszawa, Poznań, Trójmiasto czy Zamość. Obecnie turystów w tych miejscach jest o wiele mniej niż nad Bałtykiem czy w Tatrach, a unikanie tłumów nie jest trudne.