RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Przyjazd:
Noce:
Wyjazd:
Liczba osób w pokoju:

Czy warto odwiedzić Wrocław w czasie COVID-19? Co robić, kiedy kina, muzea, teatry, a także restaurację są nieczynne? Czy w takiej sytuacji pozostaje nam tylko siedzenie przed komputerem lub telewizorem? Oczywiście, że nie. Odkryj nowe oblicze Wrocławia i zobacz nasze propozycje, by miło i bezpiecznie spędzić tu czas. Niezależnie, czy jesteś mieszkańcem tego miasta, czy wybrałeś się tu na krótki urlop.

Choć mogłaby się wydawać, że wycieczka do Wrocławia to nie najlepszy pomysł w czasie pandemii, to wbrew pozorom to doskonały pomysł na odpoczynek od szaleństw dnia codziennego. Bezpieczne zakwaterowanie oferują apartamenty w centrum Wrocławia. A oto nasze propozycje jak miło spędzić czas.

Wieczorne zdjęcia Wrocławia w czasie COVID-19

Wrocław w czasie COVID-19 nie musi być nudny. Jesień, kiedy dni są coraz krótsze i szybko zapada zmrok, a miasto rozświetla tysiące lamp i latarń, to doskonały moment na południowy spacer uliczkami starego miasta i Ostrowa Tumskiego. Wieczorny zmrok i lekka jesienna mgła tworzą klimatyczną scenografią na zdjęcia. Szczególnie że przy małej ilości turystów, możemy się cieszyć względnym spokojem podczas spacerów i nie martwić się, że ciągle ktoś nam wejdzie w kadr.
Oczywiście na taki fotograficzny spacer należy się przygotować. Przede wszystkim warto zabrać ze sobą statyw albo duży do aparatu cyfrowego, albo mniejszy nawet do komórki. Dzięki temu nie będzie potrzeby używania lampy błyskowej, a zdjęcia wyjdą bardziej naturalne. Warto również pamiętać, by ubrać się cieplej.

Jesienne wieczory są już chłodne, a robienie nocnych zdjęć wymaga nieco czasu i cierpliwości, dlatego czapka i rękawiczki to dobre rozwiązanie. Jeśli jednak zmarzliście to nic strasznego, wystarczy zamówić na wynos ciepły posiłek w jednej z restauracji.

Poznaj wrocławskie parki

Od czasów rozpoczęcia pandemii a szczególnie po zamknięciu galerii handlowych, wrocławskie parki przeżywają prawdziwe oblężenie. Nic dziwnego, jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie można się wybrać na spacer bez maseczki. Na szczęście parków we Wrocławiu jest dostatek, więc jest to idealny czas, by poznać je wszystkie.

Na starym mieście są nieduże, ale klimatyczne enklawy zieleni, takie jak Ogród Staromiejski, park Stanisława Tołpy, czy też park Słowackiego. Nieco dalej, ale również w centrum, znajdują się liczne parki. Część z nich to miejsca po dawnych cmentarzach, tak jak park Zachodni, przy ulicy Legnickiej, czy park Grabiszyński, w którym istnieje jeszcze pozostałości grobów, np. dzieci polskich i niemieckich, żołnierzy włoskich z czasów I wojny światowej, oraz żołnierzy polskich. Do najbardziej popularnych należy park Szczytnicki, jeden z najstarszych parków we Wrocławiu, oraz pochodzący z XIX wieku park Południowy.
Oddalając się nieco od centrum, również trafimy na ciekawe oazy zieleni. Park Wschodni, park Brochowski, Park Kleciński, czy Dąbski to idealne miejsce na jesienny spacer w czasie pandemii.

Wycieczka rowerowa w nieznane części Wrocławia

W czasie normalnego trybu życia kursujemy po stałych, dobrze znanych nam częściach miasta — praca, dom, szkoła, centrum. Zazwyczaj nawet nie mamy pojęcia, że Wrocław skrywa wiele ciekawych zakątków i tajemnic, które nie zawsze są usytuowane w samym jego sercu. Warto otworzyć mapę i wybrać się na wycieczkę w część miasta, w której jeszcze do tej pory jeszcze nie byliśmy. Najlepiej wsiąść na rower lub hulajnogę, choć już jest jesień, dni są nadal dość przyjemne.
Może się okazać, że w nieznanych miejscach miasta, kryją się ciekawe zakątki, zapomniane historie, małe knajpki ze smacznym jedzeniem na wynos lub małe urocze oazy zieleni i piękna architektura. Warto zapuścić się w uliczki Grabiszynu, Biskupina, Sępolna, przedmieścia Oławskiego czy Kleciny i poznać miasto od zupełnie innej strony.

Zjedz romantyczną kolację

A co zrobić, kiedy na dworze pada, jest szaro, buro, zimno i na pewno nie ma się ochoty na wyjście? Najlepszym sposobem na miły jesienny wieczór jest dobre jedzenie. Można oczywiście zrobić to samemu, ale może warto zamówić coś na wynos? Wiele wrocławskich restauracji oferuje wspaniałe posiłki z dostawą do domu. Często są to małe knajpki, które wcześniej takiej oferty nie posiadały. Jest to doskonały sposób nie tylko, by popróbować nowych smaków, lecz również, by wspomóc restauratorów w trudnym czasie pandemii.