RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Przyjazd:
Noce:
Wyjazd:
Liczba osób w pokoju:

Choć wakacje już za nami i zaczął się rok szkolny, nie musi to znaczyć, że trzeba każdy weekend spędzić w domu. Złota polska jesień, to doskonały moment na wypady po Polsce, np. do Wrocławia. Co jednak zrobić, gdy okaże się, że pogoda nam nie dopisze? Siedzieć z dziećmi w pokoju i się nudzić? Oczywiście, że nie. Oto nasze propozycje gdzie zabrać dzieci w czasie jesiennej słoty.

Odrobina kultury dla najmłodszych

Wrocław posiada bogatą ofertę kulturalną dla starszych i młodszych. Wiele instytucji kulturalnych zaprasza na pokazy, spektakle i zajęcia właśnie dla najmłodszych. Dzięki nim dzieci mogą zdobywać nową wiedzę, poszerzać horyzonty i rozwijać swoje pasje. Szczególnie dużą popularnością cieszą się przygotowywane dla dzieci i młodzieży spektakle we Wrocławskim Teatrze Lalek. Dostosowane są do wieku odbiorców, dla najmłodszych w wieku od roku do trzech lat, są krótkie przedstawienia, po których dzieci mogą się pobawić na scenie, dla starszych już wiekowo maluchów są już widowiska dłuższe o bardziej rozbudowanej tematyce. Również młodzież znajdzie tu dla siebie coś interesującego.

Jeśli nie do teatru, można pójść do muzeum. Oczywiście warto wybrać takie miejsce, gdzie również dzieci będą się dobrze czuły. Proponujemy dwa miejsca – Muzeum Pana Tadeusza oraz Centrum Historii Zajezdnia. Oba miejsca prezentują swoją kolekcję, korzystając z multimedialnych narzędzi interaktywnych, dzięki czemu można wspólnie odkrywać historię oraz kulturę i dobrze się bawić.

Ciekawe propozycje, jak spędzić czas dziećmi będąc we Wrocławiu, najdziesz w artykule, Weekend we Wrocławiu z rodziną.

Dla małych miłośników przyrody – Afrykarium

Doskonałym rozwiązaniem na jesienną niepogodę są afrykańskie klimaty. A takie właśnie można znaleźć we Wrocławskim ZOO. Afrykarium powstało w 2014 roku i stanowi obecnie jedną z najciekawszych atrakcji ogrodu zoologicznego. W pawilonie o powierzchni 9000 metrów kwadratowych można podziwiać zwierzęta wodne i lądowe pochodzące z czarnego lądu. Całość została podzielona na specjalne strefy, odpowiadające ekosystemom.
Morze Czerwone, z barwną rafą koralową oraz rybami rafy koralowej, oraz przylegającą plażą, na której mogą wygrzewać się lądowe żółwie pustynne.
Afryka wschodnia to prezentacja zwierząt żyjących w tej części świata, są to między innymi: hipopotamy nilowe, mrówniki, dikdiki, czy golce. W akwariach zaś można podziwiać endemiczne gatunki ryb z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich.
Kanał Mozambicki, w wielką atrakcją dla turystów, czyli 18 metrowym przezroczystym tunelem usytuowanym przechodzącego przez jedno z największych zbiorników, dzięki czemu można obserwować, pływające dookoła rekiny, płaszczyki i inne ryby z tej strefy.
Wybrzeże Szkieletów, teren obejmuje część wewnętrzną oraz baseny zewnętrzne, w których żyją kotiki (przypominające foki) oraz pingwiny przylądkowe. Oba baseny można obserwować korzystając ze specjalnego tarasu, na który można wyjść ze strefy restauracyjnej. Dodatkową atrakcją jest możliwość obejrzenia, jak kotiki są karmione.
W ostatniej strefie przeniesiemy się do dżungli nad rzeką kongą i zobaczymy takie zwierzęta, jak drapieżne krokodyle, czy żyjące w wodach morskich i słodkich manaty. Wśród bujnej roślinności można zobaczyć oraz usłyszeć dzikie ptaki, oraz kolorowe motyle.

W Afrykarium można również odpocząć, zjeść i napić się kawy w specjalnej strefie restauracyjnej. Jest to doskonałe miejsce, spędzenie czasu z dziećmi.

Gdzie można się wyszaleć, kiedy pada deszcz?

Każde dziecko musi się wyskakać, wybiegać i wyszaleć, ale jak to zrobić, gdy na dworze pada deszcz? We Wrocławiu to żaden problem. Na szaloną zabawę zapraszają parki trampolin, które oferują aktywny wypoczynek dla młodszych oraz starszych. We Wrocławiu znajdują się trzy duże sale oferujące różnorodne strefy z trampolinami, park linowy, oraz opiekę wykwalifikowanej kadry opiekunów. Młodsze dzieci na pewno doskonale będą się bawić na tzw. dmuchańcach. Czyli specjalnych dmuchanych strukturach o różnych wielkościach i formach, gdzie można skakać, biegać, czy zjeżdżać. Jednym z takich miejsc we Wrocławiu to Arena Gigantów, znajdująca się na Wrocławskim Stadionie wybudowanym z okazji Euro 2012. Zajmuje powierzchnię 3820 metrów kwadratowych, gdzie znajduje się 87 różnych atrakcji oraz 58 animacji. Jest również strefa dla najmłodszych a dużym basenem kulkowym. W Strefie Animacyjnej, odbywają się różne zabawy, tańce, pokazy i warsztaty artystyczne, zaś w Strefie Gier można zagrać w gigantycznych rozmiarów chińczyka lub warcaby. Jest to więc miejsce, gdzie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.