RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Przyjazd:
Noce:
Wyjazd:
Liczba osób w pokoju:

We Wrocławiu znajduje się 11 Państwowych Wyższych Uczelni oraz kilkanaście szkół niepublicznych. Rocznie studiuje około 15 tysięcy osób z kraju i zagranicy. Można więc powiedzieć, że Wrocław to miasto młodych. Jest też wiele miejsc, gdzie mogą ciekawie i aktywnie spędzić czas. Oto wrocławskie atrakcje dla studentów.

Aktywny wypoczynek o każdej porze roku

Ruch to zdrowie, o czym każdy doskonale wie. Kiedy jest ładna pogoda, wystarczy wyjść na rower lub pobiegać, jaki jest jednak wybór, kiedy zrobi się zimno i zacznie padać? Oczywiście każdy może skorzystać z szerokiej oferty różnorodnych siłowni i klubów fitness. To jednak nie wszystko.
W mieście funkcjonują liczne kluby sportowe, gdzie można i trenować np. jedną ze wschodnich sztuk walki, boks, jeździectwo, kajakarstwo, lub jedną z innych proponowanych tam dziedzin. Dla miłośników gór i mocnych wrażeń są otwarte ścianki wspinaczkowe, na których można trenować przez cały rok. We Wrocławiu znajduje się również kilka basenów sportowych. To jednak nie wszystko doskonałą aktywny ruch i doskonałą zabawę znajdziesz w parku trampolin specjalne strefy d skakania oraz zadaszony park linowy, to na pewno świetny sposób na aktywny wypoczynek.
Warto pamiętać, że większość miejscówek posiada atrakcyjne oferty cenowe skierowane do studentów.

Życie nocne we Wrocławiu

Studia to nie tylko nauka, to również spotkania towarzyskie i imprezy. Wrocław to miasto, które tętni życiem niemal przez całą dobę. Szczególnie bogata oferta różnorodnych nocnych atrakcji jest wiosną, latem i wczesną jesienią. Beach bary nad brzegami Odry, pokazy fontanny multimedialnej, czy wieczorne wycieczki statkiem po rzece to na pewno miły sposób na spędzenie wolnego czasu. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule, Wrocław nocą, różne oblicza nocnego Wrocławia.

Jednak nie tylko wiosną i latem jest co robić w mieście. Różnorodne kluby i puby to idealne miejsce na spotkanie ze znajomymi, czynne są do samego rana. Miłośnicy tańca mogą się wybrać do Casa de la Musica, gdzie trudno usiedzieć na miejscu, przy dźwiękach muzyki kubańskiej i innych hitów tanecznych, zaś w Klubie pod Kolumnami można zobaczyć i pouczyć, jak się tańczy prawdziwe argentyńskie tango.

Odrobina kultury dla każdego

Wolny czas po zajęciach warto poświecić, by w ramach relaksu nieco się ukulturalnić a tu Wrocław również nie zawodzi. Liczne kina, teatry, muzea, czy galerie zapraszają do odwiedzenia.
Ciekawe propozycje filmowe odbiegające od standardów kin komercyjnych oferuje Kino Nowe Horyzotny. Organizowane są tam również liczne festiwale filmowe, między innymi:

  • MFF Nowe Horyzonty, które prezentuje odważne kino artystyczne;
  • American Film Festiwal – prezentacja wszystkich stanów kina z USA.
  • Azjatycki Festiwal Pięciu Smaków – prezentuje publiczności najnowsze oraz klasyczne filmy twórców z Azji Wschodniej, Południowej i Południowo-Wschodniej.
  • Tydzień Kina Hiszpańskiego oraz kino Włoskie.

Miłośnicy muzyki z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Szerokie spektrum różnych gatunków muzyki od klasycznej, rock, jazz czy też najnowsze kierunki muzyczne, można znaleźć podczas licznych wydarzeń, takich jak koncerty w NFM, koncerty klubowe, czy festiwale.

To jednak nie wszystko. Wrocław to miasto sztuki znajduje się tu aż 32 muzea oraz liczne galerie ze sztuką współczesną, między innymi na wrocławskich Jadkach. Organizowane są również liczne imprezy cykliczne i festiwale, między innymi:
Festiwal Wysokich Temperatur – przygotowywany, dzięki współpracy wykładowców, absolwentów oraz studentów wrocławskiego ASP. Tematem przewodnim jest ogień, jako narzędzie w procesie twórczym, przy obróbce metalu, szkła, czy ceramiki.
Festiwal SURVIVAL, czyli Przegląd Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach – dzieła młodych artystów, prezentowane są w obiektach, znajdujące się w centralnych punktach miasta, które często są nieco zapomniane i mocno zaniedbane.

Jak widać, Wrocław to miasto, w którym młodzi nie będą się nudzić i z pewnością każdy znajdzie tu coś atrakcyjnego dla siebie.