RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Przyjazd:
Noce:
Wyjazd:
Liczba osób w pokoju:

Nietopowe atrakcje Wrocławia – czy jest coś więcej niż podają przewodniki? Wrocław to miasto wielu niezwykłych zakątków i ciekawych atrakcji. Większość przewodników oraz stron Internetowych poleca takie miejsca jak: Ostrów Tumski, stare miasto, Panorama Racławicka, czy też Hala Stulecia i ZOO. Oczywiście, są to najważniejsze miejsca turystyczne, ale tak naprawdę to tylko skromna część tego, co warto zobaczyć, będąc we Wrocławiu. Gdzie jeszcze warto się wybrać i co zobaczyć? Oto kilka naszych propozycji, których nie spotkasz w standardowym przewodniku!

Nietopowe atrakcje Wrocławia – Dzielnica Nadodrze – odkryj ślady dawnego Wrocławia

Nadodrze położone jest w pobliżu starego miasta i wyspy Słodowej. Choć usytuowane, tak blisko centrum, nie zostało zniszczone podczas walk o Festung Breslau. Przez lata dzielnica ta była mocno zaniedbana, jednak dzięki staraniom organizacji pozarządowych oraz miasta odzyskuje swój dawny blask. Dlaczego warto tutaj przyjść? Nadodrze jest niezwykłą mieszanką dawnego klimatu przedwojennego Wrocławia i licznych miejsc popularyzujących działania społeczno-kulturalne. Brukowane ulice i uliczki i wspaniałe przedwojenne kamienice to tło codziennego życia tej dzielnicy. Coraz więcej budynków poddawanych jest gruntownej renowacji, dzięki czemu odzyskują swoje dawne piękno. Na wielu z nich pozostawione zostały niemieckie napisy z nazwami sklepów, czy znajdujących się firm. Ślady dawno minionego czasu. Działają tu różne galerie i projekty artystyczne. Jednym z najciekawszych to murale, zdobiące ściany budynków, w podwórkach i przejściach. Można tu znaleźć również klimatyczne kawiarnie i małe restauracje, oferujące niezwykle smaczne jedzenie. Zaś miłośnicy lodów muszą konicznie wybrać się do lodziarni Roma, przy ulica Rydygiera, najstarszej, założonej w 1946 roku i najsmaczniejszej lodziarni w mieście.

WUWA – wyjątkowe miejsce dla pasjonatów modernizmu

Osiedle WUWA zostało wzniesione na początku XX wieku, z okazji wystawy Wohnung und Werkraum (czyli mieszkanie i miejsce pracy), jako jedno z 8 modelowych osiedli powstałych w różnych miastach Europy. Inicjatorem tego niezwykłego projektu był Heinrich Lauterbach, a towarzyszyli mu artyści i architekci związani z wrocławską Akademią Sztuki i Rzemiosła Artystycznego – Adolf Rading oraz Hans Scharoun, a także Theo Effenberger, Moritz Hadda, Ludwig Moshamer, Albert Heim i Paul Kempter, Emil Lange, a także Paul Häusler i Gustaw Wolf.

Do czasu wystawy powstało 32 budynki, domy jedno rodzinne, wolnostojące i szeregowe, biura i przykładowe gospodarstwo rolne – rozebrane po wystawie, a także przedszkole i ciekawy projekt, jakim był budynek dla samotnych i młodych małżeństw. Zaprojektowano również wyposażenie ich wnętrz oraz otoczenie budynków, ogrody przydomowe, oraz ogólnodostępne tereny rekreacyjne

Całość była projektowana w oparciu o badania naukowe z takich dziedzin jak biologia, socjologia i psychologia. Dzięki czemu powstało miejsce zachwycające swoim pięknem, prostotą i funkcjonalnością.

Jedyne w Polsce Muzeum Architektury

W budynku dawnego, średniowiecznego klasztoru bernardynów w parku Słowackiego, znajduje się jedyne w Polsce muzeum prezentujące zbiory związane z architekturą oraz architekturą współczesną, a także sztuką użytkową. Na wystawie stałej można obejrzeć detale architektoniczne pochodzące między innymi z XII wiecznego opactwa benedyktyńskiego, bogatą kolekcję witraży, w tym najstarszy zachowany polski witraż z przełomu XII i XII wieku, piece kaflowe oraz mapy i rysunki. Muzeum architektury posiada bogatą ofertę wystaw czasowych poświęconych architekturze i designowi. W muzealnej księgarni można kupić ciekawe publikacje na temat architektury z różnych epok.

Jeśli więc jesteś we Wrocławiu po raz kolejny, poznaj nowe ciekawe miejsce i atrakcje a gdzie znaleźć odpowiedni nocleg? Oczywiście w komfortowych apartamentach we Wrocławiu ulokowanych w samym sercu miasta. Nietopowe atrakcje Wrocławia czekają na poznanie!