RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Przyjazd:
Noce:
Wyjazd:
Liczba osób w pokoju:

Apartamentowce stają się coraz powszechniejsze w dużych miastach nie tylko Europy, lecz także całego świata. Większe i mniejsze apartamenty są kupowane na własność do zamieszkania lub pod wynajem. Architektura takich budynków oraz ich wnętrza są zawsze eleganckie i w dobrym stylu. Wiele z nich staje się istotnymi elementami na mapie architektonicznej miasta. Jakie najciekawsze apartamentowce warto zobaczyć we Wrocławiu?

W ostatnich latach powstały liczne apartamentowce we Wrocławiu. Są to zazwyczaj nowoczesne budynki o prostych formach architektonicznych. Deweloperzy wykorzystują również budynki z początku XX wieku, które poddawane są całkowitej rewitalizacji, zmianie funkcji oraz zyskują nowe komfortowe wnętrza. Oto kilka przykładów najciekawszych realizacji.

Sky Tower – apartamenty w najwyższym budynku w Polsce

Usytuowany w południowej części Wrocławia 2,5 kilometra od rynku, jest najwyższym budynkiem w Polsce i liczy 50 piętr. Apartament usytuowany na 48 piętrze budynku jest trzecim najwyżej usytuowanym apartamentem w Europie. Jego prosta i nowoczesna forma architektoniczna, składa z trzech części:
budynek 1 – określany mianem podestu, posiada cztery kondygnacje, w których jest centrum handlowo-rekreacyjne;
budynku 2 – wysokiej wieży, mającej 51 kondygnacji, na 49 piątrze znajduje się najwyżej położony punkt widokowy we Wrocławiu;
budynek 3 – tzw. żagiel ma 19 pięter, w których znajdują się biura oraz apartamenty.

W całym budynku znajduje się 236 apartamentów, biura, 29 dźwigów, oraz galeria handlowo usługowa i rekreacyjna.Prosta forma architektoniczna z wysoką wieżą, której fasada pokryta jest niemal w całości szklanymi panelami, dominuje nad całym miastem i jest widoczna w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Wrocławia. Stała się jednym z najbardziej charakterystycznych punktów tego miasta.

Multifunkcyjny budynek Ovo Wrocław

OVO Wrocław ten multifunkcyjny budynek zaprojektowany przez francuskie biuro projektowe Gottesman-Szmelcman Architecture, usytuowany jest w samym centrum miasta, pomiędzy galerią Dominikańską a Budynkiem Poczty Głównej. Jest to jeden z najciekawszych obiektów architektonicznych we współczesnej tkance miasta, nawiązując do najlepszych realizacji na świecie. Obiekt ma 9 kondygnacji, miękkie krzywizny obiektu nawiązują do naturalnych zakrętów płynącej opodal rzeki. Cała jego elewacje poryta jest eleganckim, odpornym na zabrudzenia białym Corianem. Dzięki temu budynek OVO kontrastuje ze znajdującym się przy nim budynkami Poczty Głównej z ciemnej czerwonej cegły, czy też galerią handlową również utrzymanej w ciemnej tonacji.

OVO

Budynek łączy wiele funkcji, których przestrzenie się ze sobą łączą i przenikają, dzięki temu jest on unikatowy na skalę kraju. W OVO znajdują się apartamenty, penthouse’y, wysokiej klasy biura oraz pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, a także centrum fitness, oraz SPA. Jednym z najciekawszych rozwiązań kompleksu jest synergia poszczególnych segmentów, które różnią się funkcją oraz najemcą. Właściciele biur mogą korzystać z hotelowych sal konferencyjnych, goście apartamentów korzystać z restauracji hotelowej. Otwarte patio zaś zaprasza gości oraz turystów, by odpocząć i skorzystać z jednej z tam znajdujących się restauracji. Jest to z pewnością jeden z najciekawszych apartamentowców we Wrocławiu.

Nowoczesne apartamenty w budynku dawnego szpitala

Pod koniec XIX wieku, w jednej z prestiżowych dzielnic Wrocławia usytuowanej w pobliżu Ostrowa Tumskiego został zbudowany szpital według projektu Alberta Graua. Po II Wojnie Światowej był to jeden z kompleksów wrocławskich klinik, działający do 2006 roku, kiedy to wszystkie oddziały zostały przeniesione do nowego szpitala na ul. Borowskiej. Sam budynek zaś został sprzedany prywatnemu inwestorowi.

W czasie gruntownych prac remontowanych i budowlanych na tym terenie powstał kompleks budynków, którego element centralny stanowi przedwojenny szpital. Został on poddany gruntownym pracom renowacyjnym oraz dezynfekcyjnym. Dzięki temu odnowione wszystkie detale architektoniczne a licująca elewację cegła odzyskała swą oryginalną barwę. Zlikwidowane zostały powojenne przebudowy, co przewróciło obiektowi jego pierwotny wygląd. Starano się również odnowić i zachować wszystkie oryginalne elementy budynku. Obecnie znajdują się tam nieduże apartamenty na wynajem krótkoterminowy.

Kompleks został rozbudowany o nowe obiekty, które stylistycznie nawiązują do budynku głównego, znajduje się w nich 181 apartamentów, które największe mają ponad 100 metrów kwadratowych. Całość uzupełnia plac zabaw oraz ogród ze stylizowanymi latarniami i fontanną, tworzące idealne miejsce na chwilę relaksu dla wszystkich.